Knygų apžvalgos

Colleen Hoover „Ką praleidau, kol miegojai“

Kai pamačiau tarp leidyklos naujienų šviežią Hoover knygą labai nudžiugau. Prieš kokius metelius esu skaičiusi „Mes dedame tašką“ nors tada lyg ir turėjau prie ko prikibti, visumoje man knyga išties patiko, todėl buvo smalsu įsitikinti ar tai tiesiog autorės sėkmė bei atsitiktinumas, ar iš tikrųjų verta bus laukti jos knygų ir ateityje.
Istorija pasakojama dvejomis linijomis – tada ir dabar. Kvin ir Grehemo susipažįsta gana dramatiškomis aplinkybėmis, dieną, kai sugriūna pasitikėjimas savo mylimaisiais, tačiau kaip gyvenime dažnai būna, užsidarius durims, prasiveria langas ir laikui bėgant karštai pamilsta vienas kitą. Aistringi santykiai, dideli ateities planai, gražios svajonės – visa tai nuolat lydėjo judviejų santykius, tačiau likimas nebuvo toks dosnus. Iš dabarties perspektyvos pasakojamos santuokos problemos, kurios tarsi niekada neturėjo aplankyti taip karštai mylinčių vienas kitą žmonių. Vedami gilių jausmų ir didelės meilės jiedu nusprendžia, kad ateina metas kūdikiui, bėgant mėnesiams ir metams taip laukiamas kūdikis vis neateina į Kvin ir Grehemo šeimą. Palaipsniui svajonė turėti kūdikį, tampa kova – su savimi, su partneriu, su aplinkiniais, su medicina, su likimu.
Man labai patiko ši knyga, joje gana tikroviškai ir sielą kutenančiai aprašoma istorija, kuri ko gero paliečia daugelį porų. Kartais skaitant šmėkštelėdavo mintis, kad tokia pasiaukojanti vyro meilė gali tebūti knygose ar filmuose, bet išties tokius momentus galima išgyventi tik su begaliniu atsidavimu vienas kitam.
Tai, kas vieniems yra savaime suprantama duotybė, kažkam yra didžiausia svajonė. Labai gražus akcentas buvo knygoje apie tai, kad žmonės turintys vaikų mėgsta skųstis, kad vaikai nemiega/nevalgo/neklauso, kelia krūvas rūpesčių, bet galbūt šalia yra žmogus, kuriam šie rūpesčiai būtų didžiausia laimė. Manau daliai žmonių ši knyga padės pajausti dėkingumą – už žmonės kuriuos galime apkabinti, mylėti ir pabučiuoti prieš miegą.
Nugarėlė: Kvin susipažįsta su Grehemu nelaimingiausią savo gyvenimo dieną. Būtent tada, kai atrodo, kad visas pasaulis tuojau subyrės į šipulius, įsižiebia viltis patirti tikrą meilę.
Tačiau prabėgus keletui nuostabių santuokos metų Kvin ir Grehemo laimė ima aižėti. Užgniaužtos nuoskaudos, neišsakytos mintys ir tyla kasdien juos gramzdina vis gilyn, kol galiausiai ima atrodyti, kad išeities tiesiog nebėra. Kvin ir Grehemas žino, kad tolesnį jų gyvenimą gali nulemti vos vienas sprendimas, kuris arba taps išsigelbėjimu, arba viską užbaigs.
Metai: 2019
Puslapių skaičius:304
Knyga: gauta iš leidyklos
Vertinimas: 5/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 3 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *