Knygų apžvalgos

Clare Chambers „Maži malonumai“

Turbūt pati skaitinėdama šios knygos anotaciją nebūčiau jos ėmusi į rankas, bet knygų apžvalgininkų pagyros, nemeluosiu – padarė įspūdį. Teko matyti nemažai teigiamų atsiliepimų, tai sužadino ir mano smalsumą. Iškart galiu pasakyti, kad tai lėto siužeto knyga, kai atrodo kad nieko ypatingo nevyksta, bet iš tiesų vyksta labai daug kas.
Džinė Svyni žurnalistė, kuri vieną dieną sulaukia laiško iš skaitytojos, kuri teigia, kad jos dukra gimė iš nekalto prasidėjimo. Kolegos žurnalistai gana skeptiškai vertino visa šią istoriją, bet Džinė nusprendžia išsiaiškinti ką ši istoriją slepia. Taip prasideda Džinės ir Grečen Tilberi pažintis. Bėgant laikui jų santykis tampa vis artimesnis, žurnalistė praleidžia nemažai laiko su Grečen šeima: jos dukra, bei vyru. Iš pirmo žvilgsnio tobula šeima pasirodo tokia nesanti, jų santykiai savotiški, talpinantys daug nuoskaudų. Šalia to vyksta medicininis tyrimas, kuriuo bandoma paaiškinti ar paneigti nekalto prasidėjimo teoriją ir ieškomi atsakymai, kaip Grečen būdama prikaustyta prie lovos ligoninėje, išėjo iš jos jau nėščia.
Dar viena stipri siužeto linija yra apie Džinės ir jos senstančios mamos santykį, kaip rūpinimasis mama riboja pačios Džinės gyvenimą, kaip būdama su pačiu artimiausiu žmogumi, ji tapo įkalinta ir vieniša. Marazmų pilna ir nuolat priekabų ieškanti mama yra Džinės šešėlis. Džinė plėšoma dviprasmių jausmų, pagarbos ir meilės savo mamai su karteliu, kad privalo ją rūpintis viena, kuomet jos sesuo, išvykusi toli, gyvena laisvės kupiną gyvenimą su savo šeima.
Knyga man patiko, nors vietomis atrodo, kad nieko ypatingo nevyksta. Esmė šios knygos – santykiai, drąsa keisti savo gyvenimą. Nenoriu daug plėstis apie knygos pabaigą, nes nuomonių yra visokių, bet man šio pasakojimo užbaigimo pasirinkimas atrodo labai geras, stiprus, knygą padarantis įsimintina.
Metai: 2022
Puslapių skaičius: 352
Knyga: nuosava
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *