Knygų apžvalgos

Claire Keegan „Tokie smulkūs dalykai“

Belaukiant Kalėdų dažniausiai sukuosi smulkmenų rate, kam ką dovanų, kaip čia viską suplanuoti, aplankyti, bet nepastebimai, intuityviai, man šiuo laiku norisi daugiau gerumo. Gerumo – savyje, bei kituose. Šį kartą, visai netikėtai, net knygą prisiderinau šiam laikotarpiui.
Bilas Ferlongas penkių dukterų tėvas, gyvena mažame Airijos miestelyje 1985-aisiais, kuriame klesti apkalbos ir dievobaimingumas. Vyro gyvenimas primityvus – dieną dirba malkų ir anglių pirkliu, o vakare skuba pas šeimą, bet retkarčiais pats sau užduoda klausimus ar tai ir yra visas jo gyvenimas, lėkimas šiuo ratu, kur jis veda?. Vieną dieną pristatęs užsakymą į vienuolyną, sandėliuke randa užrakintą merginą su kūdikiu. Negalėdamas pamiršti merginos ir jos sunkių gyvenimo sąlygų, Ferlongas ima kelti klausimus, kurie nepatogus vienuolynui ir visai sistemai. Šio netikėto susitikimo dėka, jis pats ima vis daugiau mąstyti apie save, savo vaikystę be tėvo.
Ši knyga labai nedidelės apimties, bet kiekvienas jos sakinys, žodis yra su verte. Knygą buvo išties įdomu skaityti, laukti kokiu kampu pasisuks siužetas.
Nors knyga yra grožinė, tačiau skalbyklos, kuriose vergiškomis sąlygomis dirbo neplanuotai pastojusios ir visuomenės atstumtos merginos yra realus. Daug merginų ir jų vaikų mirdavo neatlaikę šalčio, negavę medicininės pagalbos. Tamsi istorinė dėmė. Paskutinė Magdalenos stovykla uždaryta 1996 metais.
Šią knygą drąsiai dėčiau po eglute. Tai prasminga, simboliška knyga su gražia potekste, labai tinkanti šventiniam laikotarpiui.
Metai: 2021
Puslapių skaičius:112
Knyga: gauta iš leidyklos
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *