Knygų apžvalgos

Christine Mangan „Naktis virš Tanžero“

Aš labai retai dalinuosi rekomendacijomis tokiomis kaip: ką skaityti atostogoms, tamsiais rudenio vakarais, šaltomis žiemomis ar kai smegenys kaista prie +35, nes supratau jau kadais, kad mūsų visų požiūriai ir skoniai skirtingi, vieniems penkiasdešimt atspalvių yra puikus skaitinys atostogoms, o kitam atostogos tai rimtosios literatūros skaitymo metas. Visgi šią knygą sąmoningai buvau atsidėjusi atostogų laikui ir man ji skaitėsi kuo puikiausiai.
Abejonių beveik neturiu, kad detektyvų, trilerių ir įtemptų siužeto knygų fanatikai turėtų kritikos, bet aš nesu šio žanro ekspertė. Šioje knygoje man patiko balansas: aiškus siužetas kuomet skaitai ir supranti apie ką, psichologinė veikėjų painiava- kiekvienas veikėjas atrodo keistas ir įtartinas, o iš praeities lendantys vaiduokliai vis įneša naujų aplinkybių į siužetą.
Liusė ir Alisa geros draugės nuo studijų laikų, tačiau praeities įvykiai leido suabejoti šios draugystės nuoširdumu, todėl Alisa nusprendžia padaryti šiokią tokią pauzę šiuose santykiuose ir kuriasi gyvenimą Maroke, toliau nuo Liusės, ir skaudžios praeities. Šis atsiskyrimas netruko ilgai, praėjus metams Liusė nekviesta aplanko Alisą ir nuo pat šio susitikimo pradžios juntamas nepasitikėjimas, šaltumas, nerimas, o autorė pamažu atskleidžia vis daugiau šios draugystės niuansų. Šis pasakojimas tai draugystės virsmas nuo nuoširdumo iki maniakiškumo. Skaitant iki pat paskutinių puslapių buvo gana klaidu kaip čia viskas pasibaigs, o pati pabaiga buvo visiška adekvati visam pasakojimui, todėl dar vienas pliusas šios knygos tai emocinis ir loginis vientisumas.
Šioje knygoje labai daug psichologinių spalvų, sudėtingų asmenybių, įtampos. Man knyga patiko dėl gana įtraukaus siužeto, bet kartu išlaikyto aiškumo ir konkretumo. Dideliems mindfuck‘o gerbėjams gali pasirodyti kiek per skysta, tačiau aš skaičiau su malonumu.
Ačiū „Baltoms lankoms“!
Nugarėlė: Alisai Šipli gyvenimas pamėtėjo neįkainojamą progą pabėgti nuo visko, kas ją iki šiol slėgė, – dabar jos laukia santuoka ir nieko netemdoma pradžia egzotiškajame Tanžere. Tad ji mažiausiai tikisi Maroke sutikti Liusę Meison. Dvi kadaise neišskiriamos draugės po paslaptingo įvykio Beningtone (JAV) nebendravo jau daugiau kaip metus. Tačiau Liusė – čia, tiesiai Alisai prieš akis, ir ji nori viską grąžinti į vėžes.
Alisai šis netikėtas susitikimas leidžia naujai pažvelgti į Tanžerą: ji pasiduoda visad guvios ir drąsios draugės įtakai ir leidžiasi apgaubiama naujų Maroko potyrių. Tačiau ilgainiui akyla Liusės priežiūra, nuolatinis kiekvieno žingsnio kontroliavimas ima varginti. Nerimas ir nepaaiškinama, tarsi kartą jau išgyventa įtampa dar labiau sustiprėja, kai dingsta Alisos vyras.
Metai: 2019
Puslapių skaičius: 320
Knyga: gauta iš leidyklos
Vertinimas: 3/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 3 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *