Knygų apžvalgos

Chloe Benjamin „Nemirtingieji“

Aš labai mėgstu siužetą su mistikos ar magijos prieskoniu. Dideli fantazavimai – ne man, bet saikingai mistiškos lemties, ženklų, pranašysčių siužete man labai patinka. Iškart noriu pasakyti, kad knyga labai realistiška, veikėjai iš šios žemės, manau knyga turėtų patikti šeimyniniu santykių dramos mėgėjams, o apie viską plačiau tuoj papasakosiu.

1969-ųjų Niujorke pasklinda žinia apie moterį, kuri gali išpranašauti mirties datą. Vedini smalsumo ir vaikiško naivumo du broliai Saimonas ir Danielis, bei jų seserys Klara ir Varija nuskuba pas čigonę išgirsti savo lemties. Vaikai gyvena sudėtingoje šeimoje, kuri patyrė sunkumų, netekčių. Vaikų tėvams teko daug patirti dėl išsvajotojo gyvenimo JAV, kuris nei kiek neprimena svajonių gyvenimo. Labiau subrendę, įgiję savarankiškumo jie palieka namus ir bando kurtis savo gyvenimą. Laikas bėga ir diena po dienos jie artėja prie pranašiškų mirties datų.

Pati visos knygos intriga ir yra tame ar kadaise išpranašauti įvykiai išties įvyks, kas veikia mūsų gyvenimus, likimas ar mūsų veiksmai bei pasirinkimai. Ar žmogus gali apgauti savo lemtį?. Galų gale ar savo mirties datos žinojimas daro šį gyvenimą prasmingesniu.

Veikėjai šioje knygoje kupini traumų, sumišę gyvenime, ieškodami savo vietos pasaulyje nesugeba išgirsti šalia esančių. Veikėjų portretai buvo gana šabloniški, man juose pritrūko unikalumo, nei vienas nebuvo artimas.

Pradžioje pasakojimas įtraukė, vėliau pasirodė kiek ištęstas. Pats istorijos pateikimas nebuvo man wow, bet labai patiko klausimai, kuriuos kelia ši knyga. Perskaičiau šį kūrinį jau senokai, bet vis dar susimąstau kiek mes prisiimam atsakomybės už savo gyvenimą ir kiek atiduodam nuspręsti likimui už mus, ar skirtingi pasirinkimai atveda vis tiek į tą patį tašką, ar su kiekviena akimirka mes keičiam savo ateitį patys.

Metai: 2019
Puslapių skaičius: 464
Knyga: nuosava
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *