Knygų apžvalgos

Chanel Cleeton „Kai sugrįšime į Kubą“

Kai ėmiausi šios knygos jau turėjau šiokių tokių lūkesčių ir nusiteikimą, nes jau buvau skaičius šios autorės ankstesnę knygą, kurioje buvo rašoma taip pat apie Kubą. „Kitais metais Havanoje“ autorė labai jautriai aprašė Kubos revoliucijas, valdžios pasikeitimą, skausmingus žmonių likimus. Šį kartą, šiek tiek nustebau, nes autorė vėl rašo apie Kubą, žiaurų Fidelį Kastro, buvo smalsu ar nebus pasikartojimų, ar nebus išsisėmusi?.
Pasakojama apie dvidešimt dviejų metų kubietę Beatričę, kuri su šeima pabėgusi iš gimtųjų namų Kuboje, kuria naują gyvenimą Floridoje. Kuboje turėję statusą, saugumą, jie visko neteko dėka vykusios revoliucijos. Beatričės brolis siekdamas Kubos laisvės buvo žiauriai nužudytas. Nors Beatričės mama dukroms stengiasi gerbuvį užtikrinti piršlybomis ir santuokomis su pasiturinčiais jaunikiais, pačiai Beatričei tai svetima, nes ji gyvena kerštu, siekiu atkeršyti Fideliui Kastro už sugriautą gyvenimą, brolio nužudymą. Tai atveda merginą į bendradarbiavimą su ČŽA, tačiau viskas nėra taip paprasta, nes visi turi savo tikslus ir motyvus. Nors esminis Beatričės siekis kerštas, jos neaplenkia ir kilę jausmai JAV senatoriui Nikolui Prestonui. Pradžioje buvusi abejinga, suvokia, kad pamažu jausmai šiltėja, tačiau ateina pasirinkimo metas tarp asmeninės laimės ir įsipareigojimų CŽA, duoklės Kubai. Skaitydama tarsi jaučiau dvi Beatričes puses: vieną jų – labai žmogišką, norinčią paprastos gyvenimiškos laimės, kita jos dalis gyvenanti kerštu ir kova.
Bręstantis karinis konfliktas, nežinia apipinta ateitis, sužaloti, nuskriausti artimieji ir draugai, skaitant išties jutau Kubos skaudulius, bet pati knyga man buvo vidutiniška. Nepasakyčiau, kad autorės sukurti veikėjai man buvo itin gilūs, pati Beatričė momentais pasirodė buvo infantili, o tie reikalai su ČŽA, vietomis man trūko racionalumo. Mano skoniui tas ČŽA reikalas galėjo būti nuosaikesnis, labiau epizodinis, bet pati autorė norėjo, kad jis būtų lygiagretus visam pasakojimui, nes anot jos, jis labai gerai atskleidžia nuožmų Beatričės būdą.
Mano nuomone, autoriai geriau sekasi kurti jausmingus veikėjus, jautriai rašyti apie Kubos skaudulius, sužlugdytus likimus, nei kurti šaudo gaudo siužetą. Visai laukiu tolimesnių šios autorės knygų, smalsu ar toliau narplios Kubos tematiką,ar suks kitu keliu. Tiesa, šios knygos neturi tiesioginės sąsajos, manau jas galima skaityti kaip visiškai atskiras ir skaitytojas neturėtų pasijusti kažko nesupratęs, bet minimali sąsaja yra, nes pasakojama apie tą pačią šeimą.
Nugarėlė: Beatričė Perez – geidžiamiausia Palm Bičo nuotaka. Jau penki vaikinai krito jai po kojomis prašydami rankos, tačiau nė vienos piršlybos nesibaigė sėkmingai. Beatričei visa tai – tiesiog kvailas žaidimas. Net kai ima merginti nesuvokiamai dailus, visų gerbiamas ir įtakingas JAV senatorius Nikolas Randolfas Prestonas III, Beatričė įsitikinusi, kad meilei jos širdyje vietos nėra, nes vienintelis gyvenimo tikslas – atkeršyti Fideliui Kastrui.
Metai: 2020
Puslapių skaičius: 384
Knyga: gauta iš leidyklos
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *