Knygų apžvalgos

Celeste Ng „Tobuli gyvenimai liepsnoja skaisčiau“

Tobuli gyvenimai šmėžuoja nuolat: gražios šeimos, stulbinamos karjeros, kvapą gniaužiančios tolimos kelionės. Jei ir kas pasidalina, kad kadaise buvo blogai, kaip tyčia esamu momentu vėl viskas tvarkoje, taip gerai, kad geriau nebegali būti. Protingi žmonės nuolat kartoja, kad tobulumas žmogaus gyvenime –tik iliuzija, bet kas iš to, nes vis tiek kaimyno kieme atrodo žolė žalesnė.
Ši knyga pasakoja apie priemiestį Šeiker Haitsą , kuriame gyvena tobuli žmonės, dirbantys tobulus darbus ir turintys tobulus ambicingus vaikus. Šioje vietoje žmonės niekada neklysta, nesipyksta, atrodo tiesiog klojasi viskas ramiai ir stabiliai, kol į šią nuostabią vietą atsikrausto Mija ir jos paauglė dukra Perla. Jos nuomojasi būstą pas tobulą Eleną, auginančią keturis vaikus. Visi vaikai yra įžengę į paauglystės laikotarpį, o šiuo laiku visai nesvarbu kur gyveni ar tobulajam Šeiker Haitse, ar bet kur kitur, nes tenka nusivilti meile ir draugyste, suklysti, būti nesuprastam. Šių jaunų žmonių gyvenimo amerikietiškieji kalneliai tokie staigūs ir skausmingi, atveriantys, kad ir tobuli vaikai daro klaidas, o tobuli tėvai nepamato vaikų skaudulių, sukurtas gražus fasadas slepia sunkius išgyvenimus. Naujakurė Mija nesistengia bet kokia kaina įsilieti į Šeiker Haitso bendruomenę, meniška prigimtis ir miglota praeitis kelia klausimus ir atsakymų imasi ieškoti Elena, tačiau tiek susidomėjusi Mija ima nebepastebėti, kas darosi jos pačioje šeimoje, o dar kaip tyčia miestelį drasko įvaikinimo byla, kurioje kiekvienas turi savo nuomonę ir tiesą.
Tai štai tokia knyga, apie begalę dalykų: apie tėvų ir vaikų santykius, apie teisuoliškumą ir greitą pasmerkimą, tobulumo kainą, domėjimąsi kitu užuot pasidomėjusi savimi ir kas šalia.
Man ši knyga patiko, nes daugelyje vietų įžvelgiau panašumu su savimi. Kartais taip norisi viską sustyguoti, sudėlioti į vietas, o akimirkomis užeina beprotiškas troškimas lėkti kuo toliau nuo visko. Ši istorija man primena mūsų visuomenę, tobulus žmones gyvenančius burbule, bet tuo pačiu ir tai, kad visada bus tų, kurie sumaišys kortas, pasakys, kad „karalius nuogas“ ir sugriaus tobulybės iliuziją, parodę, kad pažeidžiami ir klystantys esame mes visi.
Nugarėlė: Tobulame Klivlando priemiestyje Šeiker Haitse gyvena tobulos šeimos. Jie kasryt prabangiais automobiliais pajuda į savo sėkmingus darbus, o grįžę vaikus pabučiuoja į kaktą, kepa kvapnius sausainius ir pjauna visad vešlią žolę. Visi čia laimingi. Ypač Elena Ričardson – keturių vaikų mama, darbšti vietinio laikraščio reporterė ir įstabaus namo šeimininkė, – kuri besąlygiškai laikosi visų priemiesčio gyvenimo taisyklių.
Bet vieną dieną į Ričardsonų šeimos nuomojamą butą įsikrausto laisvų pažiūrų fotomenininkė Mija su penkiolikmete dukra Perla. Tik mama ir dukra. Nenuostabu, kad jos greitai susilaukia dėmesio: Mija ir Perla tarsi atveria ilgai slėptą prarają idiliškame priemiesčio pasaulyje, parodo kitą, gyvenimo be taisyklių, pusę. Laisva ir paslaptinga Perla netrukus krenta į akį jaunesniajam Ričardsonų sūnui Mudžiui, ir dviejų, iš pažiūros nesuderinamų, šeimų gyvenimai susipina negrįžtamai.
Metai: 2019
Puslapių skaičius: 360
Knyga: gauta iš leidyklos
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 3 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *