Knygų apžvalgos

Cate Kendall „Gucci mamos“

Aš sakau: Šią knygą galima drąsiai nominuoti banaliausios knygos nominacijai ir aš tikrai greitai nesugalvočiau, kas galėtų ją nurungti. Tikrai tikrai.
Anotacija žada gyvenimo sukrėtimą, kuris pakeis veikėjų požiūrį. Taip, yra tokia stilistika, kai rašo apie paviršutinišką gyvenimą, nutinka kokia nors tragedija ir pasikeičia požiūris, gyvenimo būdas. To aš tikėjausi.
Ši knyga, kokie 80 procentų yra apie nieką – apsipirkinėjimai, apkalbėjimai, aptarinėjimai, nusišnekėjimai. Tik šioje knygoje didžiausias sunkumas eiti į fancy vaiko gimtadienio vakarėlį ir jam ieškoti glamūrinės dovanos. O jau apie tai koks baisumas, kad vaikas neužsidėjo reikiamo gimtadienio kostiumo ir ką kitos mamos pasakys…Tai jau, na, patys suprantat, kaip tai baisu…
Nei čia realios motinystės, nei realių lietuviškų vargų.
Kažkiek bandyta rašyti į pabaigą, kad tos visos gucci – prada moterėlės yra ir gi žmonės, patyrusios gyvenimo išbandymų, nes lyg tarpais ir prasišviesdavo, kad per daug čia viskas paviršutiniška, bet vis tiek toliau varydavo savo – ką pirko, kur pirko, su kuo ir kam.
O jau didysis tas siaubingas įvykis. Manau kiekvienas mes jį reguliariai patiriam ir anoks čia siaubingas įvykis. Sudėtingesnis finansinis etapas keičia gyvenimą tam tikram laikui ir tik nuo mūsų pačių įžvalgumo priklauso kiek jis truks, bet čia tokia knyga, kur apsirengti ne Gucci reiškia negyventi išvis.
Knyga, kuri šviesmečiais nutolus nuo gyvenimo realijų.
Nebūtinai visos knygos turi būti rimtos gyvenimo filosofijos, bet ši knyga yra konkretus niekas. Galbūt autorė įsivaizdavo, kad su šia istorija atvers akis skaitytojoms – poniutėms, gal ir atverė, bet aš dar tikiu, kad moterys ne tik skudurų pasauly gyvena ir yra išmintingesnės, nei čia pateiktas moters įvaizdis.
Knygos nugarėlė sako: Šios knygos herojų gyvenimas – pašėlusi rūpinimosi vaikais, lakstymo po parduotuves, šeimos švenčių organizavimo ir įvaizdžio kūrimo karuselė. Pagrindinė herojė Mima Vilkoks, kadaise buvusi paprasta mergina, vieną rytą pabudusi suvokia, kad jai terūpi vien Prada, Louis Vuitton, Gucci, Versace, o nuvežusi vaikus į prestižinę privačią mokyklą yra priversta susidurti su Stovėjimo aikštelės mafija ir Supermamomis! Tačiau bandant neatsilikti nuo visuomenės grietinėlės, tobulame Mimos gyvenime atsiranda įtrūkimų. Atsikvošėti ją priverčia ūmai gyvenimą aukštyn kojomis apvertęs siaubingas įvykis. Tik ar ne per vėlai?
Metai: 2012
Puslapių skaičius: 328
Knyga: padovanota
Vertinimas: 2/5
1 – šlamštas, kurio net perdovanoti negalima 2 – pakenčiama, skaityti nuobodoka 3 – vidutiniška, paskaitai ir pamiršti 4 – gera knyga, galima rekomenduoti 5 – puiku, bravo, knyga, kurios nepamirši.

Patinka(1)Nepatinka(1)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *