Knygų apžvalgos

Brit Bennett „Nykstantys saitai“

Šios knygos anotacija mane nuteikė giliai ir jautriai šeimos istorijai. Ne paslaptis, kad šeimyniškos istorijos man labai patinka, bet ir kabinėtis prie jų aš mėgstu. Tai man per daug naivu, ta per šabloniška, kartais idėja būna labai kabinanti, bet išpildymas migdantis, todėl buvo labai smalsu, kokia bus ši istorija.
Dezirė ir Stela dvynės visą savo vaikystę praleidžia Malorde, mažame juodaodžių miestelyje, kuris išskirtinas tuo, kad jo gyventojų oda šviesi. Tokia buvo šio miestelio įkūrėjo idėja – su kiekviena karta vis labiau šviesėjantys juodaodžiai. Seserų gyvenimas nebuvo lengvas, todėl siekdamos geresnės ateities, sulaukusios paauglystės jos pabėga iš gimtųjų namų. Netrukus seserys išsiskiria ir jų gyvenimo keliai išsiskiria taip pat. Stela staiga dingsta palikusi atsisveikino raštelį, o Dezirė nesėkmingai išteka ir po daugelio metų grįžta į gimtąjį Malordą.
Tai pasakojimas apie skirtingus socialinius pasaulius, apie išsižadėtus namus. Knygoje paliesta daugybė jautrių socialinių ir moralinių temų – rasizmas, pagarba savo šeimai, atsakomybė, sąžiningumas. Vis norisi galvoti ir diskutuoti apie seserų sprendimus, siekius ir jų įtaką kitiems žmonėms, kiek jie moralūs, kiek yra prasmės kovoje prieš savo šaknis ir prigimtį, ar tai nėra kova su vėjo malūnais?.
Knygą skaičiau ilgiau nei tikėjausi ir tai vienas ženklų, kad kažko trūko. Atrodo mintis gera, charakteriai įtikinami, dinamiški, istorija įvairiapusiška, bet trūko intensyvumo ir intrigos. Tai nėra knyga, kurioje veiksmas sproginėja kiekviename puslapyje, kartais to ir nereikia, bet ši kartą man buvo per ramu. Norėjau daugiau aštrumo. Veikėjų charakteriai mano skoniui kiek nuosaikūs ir per daug nuolankūs, bet tai jau visiškai skonio reikalas.
Man labai patiko paliestos temos, nors knygą perskaičiau prieš keletą dienų, vis dar mąstau apie šį pasakojimą. Filosofuoju pati su savimi apie tai, kaip kartais bėgame nuo savęs, savo šaknų, kuriame iliuziją apie savo geresnę versiją užuot priėmę save su visa netobula praeitimi ir nebandant visko išcukruoti, tačiau jaučiu, kad knyga galėjo dar labiau, jautriau paliesti. Radau labai puikių įžvalgų, bet nesigraudinau, neverkiau ir su gumulu gerklėje nesėdėjau.
Metai: 2021
Puslapių skaičius: 368
Knyga: gauta iš leidyklos
Vertinimas: 3/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *