Knygų apžvalgos

Bret Easton Ellis „Amerikos psichopatas“

Na šį kartą tai nusičiupau knygų knygą. Kilęs noras paskaityti kažką žinomo įspūdžių paliko su kaupu. Tikrai gausiai.
Šios knygos pagrindinis veikėjas Patrikas Beitmanas nestokoja pinigų, įtakingų draugų, prabangių daiktų, bet neturi savyje nei krislo žmogiškumo – yra psichopatas. Tikrų tikriausias psichopatas, kuris dieną sukasi Volstryte, o naktimis žudo. Jo aukos benamiai, prostitutės, homoseksualai, gyvūnai ir vaikai. Žudo jis pasimėgaudamas, skausmingai, nedrebančiomis rankomis ir ramia sąžine. Žudynių ir sekso scenos yra labai labai ir dar tūkstantį kartų labai atviros, jos išsamios ir jų daug. Labai svarbu įsivertinti savo nervų sistemą, nes kartais net man, ganėtinai ramiai vertinančiai literatūrinius tokio pobūdžio viražus, pasidarydavo nelabai malonu, bet ir į šalį padėti tokios knygos tikrai neišeina. Tiesiog nugali smalsumas, kur visa tai veda, kuo baigsis ir išvis kame čia esmė. Dialoguose yra daug paniekinimo, absurdo, tiesmukumo, bet ir nemažai tiesos, tik ta tiesa – labai nemaloni, realiam gyvenime dažnai nutylima ir užmaskuojama po socialiai teisingais poelgiais.
Kaip bebūtų kontekstu ir autoriaus idėja reiktų pasidomėti, nes kitaip galima labai lengvai praslysti, kad tik dar viena šokiruojanti knyga – žudymas dėl žudymo. Ne, ši knyga yra vartotojiškos visuomenės simbolis – tusčių plepalų, beprasmiškos prabangos ir tuščiagarbiškumo visuma. Patrikas Beitmanas yra aštrus atspindys, tarp to ką mes deklaruojame ir to, kaip gal būt jaučiamės. Išorinio įvaizdžio ir vidinio tiesmukumo susidūrimas.
Pačioje pabaigoje yra mindfucko, kuris gali susukti galvą skaitytojui, kelti klausimus. Tai nėra knyga, kurią perskaičius viskas labai aišku. Matyti pažadai dar kartą skaityti šią knygą yra tikrai ne veltui, nes knyga išties savyje talpina daug – siužetą ir detales, kurios veikia nervų sistemą ir gilesnę įdėją apie mūsų visuomenę, kurią reikia įžvelgti kraujo upėje.
Nugarėlė: „Amerikos psichopatas“ – kūrinys, kuriame nerasite teigiamų personažų, žmogiškų jausmų ar kilnių poelgių. Jame parodomas tikrasis „amerikietiškąja svajone“ įtikėjusių socialinių psichopatų veidas.
Metai: 2019
Puslapių skaičius: 448
Knyga: gauta iš leidyklos
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *