Ši knyga patraukė mano dėmesį dar tuomet kai buvo tik anonsuojama. Dabar skaitytojų tarpe populiarus psichologinio trilerio žanras kabina ir mane, man patinka stiprios psichologinės įžvalgos susipynusios su įtemptu siužetu.
Istorija yra pasakojama apie psichoterapeute Rut, kurios asmeninis gyvenimas kupinas išbandymų ir praradimų. Nuo pat mažumės jos dvyniai Tomas ir Karolina buvo kardinaliai skirtingi vaikai. Karolinai viskas sekėsi – gabi ir komunikabili lengvai šuoliuoja per gyvenimą, o štai Tomas sunkiai pritampa prie aplinkos, susiduria su aibe problemų. Vieną dieną Tomas pradingsta ir tai yra didžiulis smūgis Rut. Nuolat galvodama apie savo dingusį sūnų, ieškodama priežasties ir atsakymų kur yra jos sūnus Rut sulaukia paciento Deno, kuris jai ypatingai primena Tomą. Rut ima balansuoti ties darbinio profesionalumo riba, jaučia kaip aštrus protas ima konfliktuoti su motiniškais jausmais. Sūnaus dingimas sudrebina šeimos pamatus,profesinį racionalumą.
Man ši knyga pasirodė labiau šeimos drama nei trileris. Lyg mozaika palaipsniui dėliojama Rut šeimos istorija pateikia vis daugiau atsakymų, taip pat autorė labai įdomiu kampu pažvelgia į motinystę – ar išties savi vaikai mylimi vienodai?. Knygoje išties nemažai psichologinių įžvalgų, sudėtingų išgyvenimų, įpusėjus atsiranda trileriškos įtampos, bet mano akimis ji gana greitai prasisklaido ir vėl sugrįžtama į šeimos bei asmenybių analizę.
Negalėčiau sakyti, kad knyga prikausto kaip būdinga trileriams. Buvo momentų kuomet puslapius verčiau sparčiau, bet didesnis dėmesys buvo skirta šeimyninėms bėdoms ir kur jos igainiui nuvedė veikėjus. Pabaiga man šios knygos labai patiko, subalansuota ir išlaikyta visam pasakojimui.
Man ši knyga buvo įdomus žvilgsnis į motinystę, šeimos psichologiją, bei dar kartą patvirtino, kad santykiai su vaikais yra labai sudėtingas ir ilgas procesas, kurio galutinis rezultatas yra labai sunkiai nuspėjamas.
Nugarėlė: Rut Hartland – patyrusi psichoterapeutė, Traumų centro direktorė, puikiai įvaldžiusi meną klausytis ir padėti kitiems atsiverti. Tačiau pavyzdingas profesinis gyvenimas – jos kruopščiai sukonstruota kaukė, dangstanti skaudžias šeimos dramas: nuolat savo tiesas mėginanti primesti motina, iširusi santuoka, nutolusi, atšiauri dukra ir jau pusantrų metų tarsi į niekur pranykęs sūnus. Rut negali sau atleisti, kad taip ir nesugebėjo apsaugoti jautraus, nerimo kankinamo Tomo. O dabar jo nebėra. Ir ji net nežino, ar jis gyvas, ar dar kada pas ją sugrįš.
Vieną dieną Rut paskiriamas naujas pacientas. Iš pirmo žvilgsnio Denas Grifinas – niekuo neišsiskiriantis jaunuolis: kaip ir daugumą čia besilankančiųjų, jį kankina potrauminio streso sindromas, neapleidžiantis neteisybės jausmas ir staiga kylantys pykčio priepuoliai. Tik Rut negali nusikratyti minties, kaip stipriai Denas jai primena Tomą. Apakinta vaikinų panašumo ir troškimo ištaisyti praeities klaidas, ji po truputį ima prarasti budrumą…
Metai: 2020
Puslapių skaičius: 368
Knyga: gauta iš leidyklos
Vertinimas: 3/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu
Bev Thomas „Pakankamai gera motina“
Patinka(0)Nepatinka(0)