Knygų apžvalgos

Beatriz Williams „Šimtas vasarų“

Jau labai norėjosi lengvo turinio knygos, apie meilę, santykius, įveiktus sunkumus. Nors laikiau šią knygą ateities atostogoms, bet pajaučiau, kad dabar šios knygos metas. Kai imuosi tokių seilių – meilių knygos, na suprantu, kad turiu nusiteikti veikėjų santa barbaroms, bet nesinori perdėtai banalaus skaitinio. Sakyčiau ši knyga išlaviravo tarp klasikinio meilės romano stiliaus, bet neperžengė banalumo ribos, kur jau skaitai ir tik akis vartai.
Nikas ir Lilė vienas kitam pajautė šiltus jausmus 1931, nors nuoširdžiai pamilę vienas kitą, susižadėję, tačiau neišlaikė savo santykių, gyvenimo aplinkybės skaudžiai pakoregavo jųdviejų likimą, bet 1938 metais jie ir vėl susitinka. Tik šį kartą Nikas atvyksta su savo žmona Badže, Lilės drauge. Tai štai šis meilės trikampis ir yra visos istorijos ašis.
Pasakojimas yra dviejų siužeto linijų – praeities, kas nutiko Niko ir Lilės santykiuose, ir dabarties, kaip klostosi jų susitikimas, Lilės jausmai, praeities nostalgija. Man skaitėsi įdomiai abi linijos, pirma pusė knygos buvo labai įtraukianti, tačiau įpusėjus knygą pasidarė jau kiek melodramatiška, o pabaiga įprasta, tokio tipažo knygoms. Na kam patinka, tam ir patiks, o kam nepatinka, po šios knygos vargu ar kas pasikeis. Labai tiksliai tinka pasakymas, kad kiekviena knyga turi savo skaitytoją, neabejoju, kad ir ši turės savo gerbėjų ratą, bet skaitytojų, kuriems patinka sudėtingesnio siužeto knygos, tikriausiai ši istorija nesužavės.
Kartais man patinka pasirinkti lengvesnio turinio knygas, kurių pabaigas jaučiu nuo pirmųjų puslapių, na, kaip koks mielas filmas, kurį žiūrį tūkstantąjį kartą, nes po jo tiesiog jaukiau tampa gyventi. Taip ir čia, miela knyga apie tvirtą meilę. Gretutinės temos paliečia moterų draugystes, aukštuomenės elito peripetijas, diskriminaciją, pagarbą savo šeimai.
Nesigailiu, kad skaičiau, bet ar neskaičius būčiau kažką praradus?. Nemanau. Stiprus viduriukas.
Metai: 2019
Puslapių skaičius: 384
Knyga: nuosava
Vertinimas: 3/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *