Knygų apžvalgos

Ashley Audrain „Nuojauta“

Pirmiausiai šią knygą pamačiau kitų knygų blogerių apžvalgose, skaitydama kaip juos knyga šokiravo, šiurpino kažkiek stebėjausi, nes motinystės kontekstas yra visaip kaip narpliojamas, tiek per psichologinę, tiek per buitinę prizmę, kad jau nebelabai kas ir stebina. Knyga išgręžė mano smegenis. Jeigu atvirai.
Blajai nepasisekė su mama. Ir jos mamai nepasisekė su savo mama. Trijų kartų moterys stokojo motiniškos meilės, rūpesčio. Blaja nori gyventi kitaip, susipažįsta su būsimu savo vyru, sukuria namus ir susilaukia dukters Violetos. Nuoširdžiai tikėdama, kad bus gera motina Blaja įkrenta į motinystės realybę. Nuovargis, neturėjimas laiko sau, pakitę santykiai su vyru, tai tampa našta, kurią sunku pakelti. Negana to, augant Violetai, Blaja pastebi jos išskirtinumą nuo kitų vaikų, kuris kelia nerimą. Kalbėdama apie tai su savo artimaisiais lieka nesuprasta. Knyga iš depresyvios motinystės įgauna psichologinio trilerio bruožų.
Autorė siekė parašyti tokią knygą nuo kurios skaitytojas negalėtų atsitraukti per naktį. Tai jai pavyko, bent jau mano atveju. Narpliojamos labai gilios psichologinės pinklės: kas turi daugiau įtakos, auklėjimas ar prigimtis, motinystės klaidos, psichologinis nerimas, baimės, saviapgaulės.
Nesu kažkokia super jautri, jei ir pasigraudinu tai dažniausiai tam momentui ir turbūt pirmą kartą gyvenime skaitant knygą pradėjau jausti nerimą. Ši knyga yra gera, šiurpiai gera, bet turint didesnį jautrumą, laukiantis ar kažkaip jautriai žiūrint į motinystę galbūt ši istorija gali paveikt negatyviai labiau nei norisi.
Fun fact autorė šią knygą pradėjo rašyti, kai jos pačios vaikui buvo šeši mėnesiai. Įdomūs dalykai turbūt turėjo dėtis galvoje, kai kūdikio mama parašo tokią knygą.
Metai: 2021
Puslapių skaičius:328
Knyga: nuosava
Vertinimas: 5/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *