Knygų apžvalgos

Anna Lembke „Dopamino tauta: pusiausvyros paieška piktnaudžiavimo amžiuje“

Mano santykis su populiariosios psichologijos knygomis nuolat kito. Kai buvau labai jauna ir kilo šių knygų bumas, labai daug jų skaičiau, bet kažkaip supratau gana greitai, kad mano gyvenimas – sau, knygų išmintis ir patarimai – sau. Didelė dalis tai marketingo triukai, žadantys greitą rezultatą su minimaliomis pastangomis. Dauguma šių knygų siūlo keisti įpročius ar formuoti naujus, bet įprotis, tai ne tik mechaninis veiksmas, tai ir trauminių patirčių liekamieji reiškiniai, kurie neleidžia gyventi ramybėje, todėl šaltas dušas ryte, kad ir koks puikus dalykas bebūtų, neišsprendžia visų problemų, o dažnu atveju priežastis slypi daug giliau, nei rutina ar puiki ryto mantra prie veidrodžio.
Visgi tarp tų knygų, kurios siūlo greitą kelią į turtus, tobulą save yra ir šiek tiek žemiškesnių. Man patinka paskaityti knygas, kurios paaiškina streso, baimių kilmę, kaip kyla ir formuojasi emocijos.
Šioje knygoje pakankamai išsamiai paaiškinama kas yra dopaminas, kaip jis veikia mūsų smegenis, elgesį, kokiais būdais jis gaunamas ir kas vyksta kai jo stinga. Autorė nagrinėja įvairias priklausomybių/įpročių formas – nuo stiprių narkotinių medžiagų iki dažno skrolinimo telefone. Knygoje pateikta daug įvairių konsultacijų pavyzdžių kaip pacientai gydėsi priklausomybes, kaip ištvėrė abstinenciją. Tikrai buvo įdomu skaityti kaip kinta suvokimas turint priklausomybių ir gyvenant be jų.
Knyga skaitėsi įdomiai, buvo visai gerai išlaviruotas stilius tarp faktines medžiagos pateikimo ir ryšio su skaitytoju. Knyga nepriminė vadovėlio, bet ir nenuėjo familiarumo keliu.
Man ši knyga buvo įdomi ir visai naudinga labiau pažįstant save. Taip pat bus tikrai naudinga tiems, kurie jaučia, kad net nekalta priklausomybė po truputį ima mutuoti ir kyla noras kažką keisti. Taip pat knyga tinka ir bendram suvokimui apie žmogaus smegenų vingius.
Metai: 2021
Puslapių skaičius: 288
Knyga: nuosava
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *