Knygų apžvalgos

Ann Patchett „Vieningieji“

Aš sakau: Man tikrai labai patinka knygos apie šeimų istorijas, sudėtingus santykius, praeities įvykius keičiančius likimus.
Skaitant šią knygą reikia susikaupti. Tai nėra atostogų romanas, knyga prieš miegą, kurią galima skaityti pusiau miegant, pusiau sapnuojant. Norint gerai suvokti istoriją reikia išjungti TV, pasidėti telefoną su facebookai‘s ir atsiduoti knygai.
Pasakojimas prasideda nuo Franės krikštynų vakarėlio, kuomet vienas vyrukas susižavi mergaitės mama Beverle. Užsimezgęs judviejų romanas sugriauna dvi šeimas. Vienoje šeimoje augusios: Karolina ir Franė, kitoje: Kalas, Holė, Albis, Džanetė. Tai gi romano esminiai veikėjai yra būtent šie asmenys. Pasakojama apie jų vaikystę, jaunystę, šeimų kūrimą iki to momento, kai tenka laidoti ir slaugyti savo tėvus. Šioje knygoje viskas labai gyvenimiška – netektys, meilės jausmas, kaltė ir supratimas. Kiekvienas veikėjas yra labai savitas su savo išgyvenimais, bet nėra nei vieno, kuriam būtų lengva. Svetimų vaikų priėmimas į savo namus, kaltės jausmas paliekant žmoną, įskaudintos moters jausmai, vaikai, kurių gyvenime nėra pastovumo. Ši knyga talpina labai daug gyvenimiškų situacijų, kurios yra labai realios ir manau daugeliui žmonių išties artimos.
Knygą skaityti nėra lengva, nes joje yra gausu veikėjų, šalutinių detalių, todėl tikrai reikia skirti ramaus laiko šiai knygai. Man ši knyga yra apie žmogiškumą, kai nepaisant nuoskaudų, konfliktų, nusivylimo – sugebi atleisti ir padėti.
Ačiū „Baltos Lankos“, kad manęs nepaliekat be knygų 😉
Knygos nugarėlė sako: Kaitrus vasaros sekmadienis Pietų Kalifornijoje. Bertas Kazinsas netikėtai pasirodo Franės Kiting krikštynų pobūvyje su džino buteliu vietoje pakvietimo. Nė nespėjus sutemti visi Kitingų sode augantys apelsinmedžiai bus nuraškyti, džinas su šviežiomis apelsinų sultimis – išgertas, o Bertas Kazinsas pabučiuos Franės motiną Beverlę Kiting.
Šis iš pažiūros nereikšmingas įvykis negrįžtamai pakeis dviejų sutuoktinių porų ir šešių jų vaikų likimus. Kartu leisdami vasaras, Kazinsų ir Kitingų vaikai visam gyvenimui užmegs nesutraukomus ryšius, kurių akstinas – nusivylimas savo tėvais ir keistas, bet nuoširdus vieningumas.
Metai: 2017
Puslapių skaičius: 360
Knyga: gauta iš leidyklos
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *