Knygų apžvalgos

Ann Napolitano „Mielasis Edvardai“

Turbūt pirmiausiai mano akį patraukė šios knygos viršelis, nes labai gerai iškomunikuota apie ką bus knyga. Man patinka pasižiūrėti filmus apie katastrofas, bei apie išgyvenusius, kaip dėliojasi jų gyvenimai toliau. Tai gi ir ši istorija yra apie lėktuvo katastrofą, kuri amžiams pakeitė likimą juo skridusių keleivių, ypatingai Edvardo, kuris visą šį siaubą išgyveno.
Knygos siužetas yra pasakojamas dvejomis linijomis: laiku kuomet skrenda lėktuvas ir artėja prie sudužimo momento, kita – jau veiksmas vyksta po lemtingojo įvykio. Dvylikametis Edvardas su broliu ir tėvais skrido į Los Andželą ir net nenumanė, kaip šios kelionės baigtis pakeis visą jo gyvenimą. Vienintelis išgyvenęs katastrofą jis turi atsitiesti ir grįžti į gyvenimą. Gydydamasis kūno žaizdas, jis skendi savo šeimos ilgesyje, prisiminimuose ir ieško atsakymo į amžiną klausimą – kodėl jis išgyveno?. Dėl ko, jam buvo lemta išlikti gyvam ir toliau gyventi su patirtu siaubu, netektimis. Gyvendamas pas savo tetą, bendraudamas su psichoterapeutu, kaimyne Šei jis pamažu ima atrasti atsakymus ir lukštentis iš sielvarto. Nuošalyje nelieka ir lėktuvu skridę kiti keleiviai, jų gyvenimo detalės, šį pasakojimą papildo jautriais momentais.
Knyga labai tikroviška, išlaikanti intrigą, apie tai dėl ko krito lėktuvas. Giliai aprašomi ne tik Edvardo išgyvenimai, bet ir jį priėmusių globėjų santykiai. Išgyvenęs katastrofą, Edvardas susiduria su nežmonišku dėmesiu, psichoze ir net persekiojimu, būtent šis momentas yra vienas skaudesnių, kai kiekvienas savanaudiškai nori pažinti, paliesti išgyvenusįjį, bet mažai kam išties rūpi kaip jaučiasi Edvardas.
Man knyga labai patiko savo išskirtiniu siužetu, išsamiais veikėjų charakteriais ir esmine knygos mintimi – apie gyvenimo trapumą, o paskutinės knygos pastraipos net sugraudino. Esu pastebėjusi, kad dalis skaitytojų sąmoningai apeina knygų naujienas, tarsi jos kažkaip būtų dirbtinai siūlomos, deja kartais taip būna išties, tačiau šį kartą man atrodo, kad skaitytojai mėgstantys jautrias šeimos istorijas, turėtų šią knygą pastebėti ir skirti jai savo dėmesio. Man tai buvo knyga, kuri dar kartą priminė, koks gyvenimas yra nenuspėjamas.
Metai: 2020
Puslapių skaičius: 376
Knyga: gauta iš el. knygyno https://www.patogupirkti.lt/knyga/mielasis-edvardai.html
Vertinimas: 5/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *