Knygų apžvalgos

Angeles Caso „Prieš vėją”

Aš sakau: Pastebėjau, kad norint geros, įtraukiančios knygos, protinga mintis rinktis tokią, kuri būtų apie kokios nors genties/Afrikos moteris. Tos knygos būna realių gyvenimų atgarsiai.
Ši knyga apie vaikystę, kurioje mokslas prabanga, apie išbarstytas šeimas, prarastus draugus, gyvenimo sunkumus. Man tokio pobūdžio knygos primena, kad tai kas mano gyvenime yra natūralu ir elementaru, daliai žmonių yra gyvenimo siekis ir didžiausias tikslas – gyventi saugiai, dirbti, įgyti išsilavinimą.
Knyga apie moterį, kuri išvyksta į Europą kurti šviesesnio gyvenimo, tame kelyje pasitaiko sunkumų, gėrio, drąsos. Nesinori čia atskleisti visų niuansų, bet knyga paliečia daug temų – nepriteklių, smurto, žalingų santykių, šeimos tradicijų.
Man knyga patiko. Paprastai man visos tokios stilistikos knygos būna įdomios. Pati pačiausia turbūt buvo „Dykumų gėlė“ Waris Dirie. Ją dar skaičiau tuomet kai knygų blogo nerašiau, todėl čia jokio atsiliepimo nebus, tačiau knyga savo pasakojimo įtaigumu yra įspūdinga.
Nors „Prieš vėją“ pasižymi gražia stilistika, vaizdžiais ir jausmingais sakiniais, man pabaiga buvo per greita. Norėjosi daugiau detalių, daugiau jausmo, bet visa atomazga tilpo į kelioliką puslapių, tikrai pajutau, kad užbaigta paskubomis.
Manau, tiems, kas mėgsta skaityti apie moterų padėtį, kultūrinius skirtumus tikrai patiks. Verta paskaityti ir tiems, kuriems atrodo, kad gyvenimas yra per šykštus, nes tokios istorijos leidžia pajusti skirtumą ir įvertinti tai, ką mes turime, ir kiek kainuoja pastangų tai gauti žmogui iš Žaliojo Kyšulio.
Ši knyga nėra reali biografija, tačiau atspindi tendencijas ir kultūrinę padėtį.

Knygos nugarėlė sako: Mažoji Sao, rodosi, gimė vien tam, kad liktų bemokslė ir sunkiai dirbtų, kęsdama nuolatinį stygių ir stengdamasi patenkinti nors būtiniausius poreikius. Tačiau ji neketina taikytis su likimu. Svajodama apie gražesnį gyvenimą ji išvažiuoja iš gimtojo Žaliojo Kyšulio ir pamėgina rasti laimę Europoje. Išmokusi atsitiesti po ją persekiojančių skaudžių nesėkmių, išdavysčių ir netekčių, Sao susidraugauja su vieniša ispane, kuri gyvena atsiskyrusi, kamuojama įvairių baimių, beveik bežadė ir kurčia, kone dusdama nuo nepasitikėjimo savimi. Ilgainiui tarp abiejų moterų užsimezga nuoširdi draugystė. Ką bendro gali turėti dvi moterys, kilusios iš visiškai skirtingų pasaulių?
Metai: 2013
Puslapių skaičius: 224
Knyga: nuosava
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *