Knygų apžvalgos

Andrius Tapinas „Vilko valanda“

Aš sakau: Visi turim kažkokių filmų ar knygų sąrašą, kuriuos visi matę, skaitę tik ne patys. Mano viena iš šio sąrašo knygų Tapino „Vilko valanda“. Vis gulėjo ir laukė savo momento kuomet užeis tinkama nuotaika, bet tiesiog nusprendžiau perskaityti nesulaukus didelio įkvėpimo, nes kiek gi tempti galima. Taip jau simboliškai sutapo su metų pabaiga, kai natūraliai norisi užbaigti darbų likučius.
Nesu didelė fantastinio žanro gerbėja, tačiau man nepasirodė ši knyga itin fantastinė. Ji tokia realistiškų jausmų, egzistuojančių realijų mišinys ir fantastinių aplinkybių. Tai istorija apie pažangų Vilnių, skirtingas zonas, politines intrigas, gyventojų jausmus, priešus ir piktus jų kėslus. Daugelio veikėjų prototipai realūs žmonės, siužetas atkartoja realius įvykius, propagandą, klaidinimą. Klestintį ir technologinį Vilnių nori pavergti, palaužti, kurti griaunančias būtybes, yra geriečių ir blogiečių, intrigų. Tenka pripažinti, kad ši knyga nesiskaitė lengvai, pradžioje veikėjų gausa suko galvą, pirmieji šimtas puslapių buvo maždaug „ ėė kas čia vyksta?“, bet susirikiavus kas su kuo ir prieš ką, tampa lengviau ir įdomiau.
Tikrai nežinau ar versiuos per galvą, kad paskaityčiau antrą dalį, gal vis dėl to, aš nesu TAS skaitytojas, kuriam adresuota šį knyga, bet kam patinka miestų istorijos, politiniai žaidimai ir fantastika, tikrai patiks.
Knygos nugarėlė sako: Kas būtų buvę, jeigu XX a. pradžioje Vilnius būtų ištrūkęs iš Rusijos imperijos gniaužtų ir tapęs laisvuoju Aljanso miestu – progreso, mokslo ir mistikos centru?..
Pirmajame lietuviškame stimpanko žanro romane jūsų laukia pašėlę nuotykiai, kraupios žmogžudystės, sudėtingos intrigos, kvapą gniaužiančios kautynės ant žemės, po žeme ir danguje, alchemikų paslaptys ir istorinės asmenybės visai kitu, nei kad buvo realiame gyvenime, amplua.
Ar sugebės Vilniaus legatas Antanas Sidabras, Universiteto alchemikas Jonas Basanavičius ir atsiskyrėlis mokslininkas Nikodemas Tvardauskis apginti kunigaikščio Gedimino miestą, kai jam grės didžiausias pavojus. Kai juodžiausią naktį išmuš VILKO VALANDA…
Metai: 2013
Puslapių skaičius: 360
Knyga: padovanota
Vertinimas: 3/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *