Knygų apžvalgos

Andrė Eivaitė „Valstybės tarnautojos dienoraštis“

Aš sakau: Pradėkim nuo to, kad man labai patinka dienoraščio tipo knygos – ar tai būtų dramatiški išgyvenimai apie karą, laiškai ar nuotaikingas pasakojimas apie darbus, meiles ir kitus gyvenimo reikalus. Mėgstu greitai, aiškiai ir nuosekliai pateikiamą tekstą, o tai dažniausiai išpildo dienoraščio tipas.

Ši knyga apie merginą, kuri kruopšti, atsakinga, tikinti gyvenime teisingumu, pradeda dirbti valstybės tarnyboje. Pradžioje turėti dideli lūkesčiai pamažu pradeda blėsti, suvokus, kad rojaus žemėje nėra. Aprašomas bereikšmis smulkmeniškumas, savų protegavimas, kolegos, kuriems visada tai per šalta ar per karšta, teisybės paieškos, kritinės darbo sąlygos, persidirbimas, prie to dar prisideda asmeninio gyvenimo peripetijos – meilės, santykiai su tėvais, giminaičiais. Apibendrinant tai poros vakarų nuotaikinga knyga, kuri mane tarpais prajuokino ir sukėlė darbinių prisiminimų. Nors dažniausiai lietuviai linkę rašyti rimtas knygas apie gyvenimą, kurias gaubia filosofijos debesis, aš sutinku su nuomone, kad parašyti nuotaikingą kūrinį, kuris nebūtų lėkštas yra žymiai sudėtingiau, nei nuolat spausti ašaras.

Man patiko knyga, suskaičiau labai greitai ir su šypsena veide. Gal tie, kuriems svetimas valstybės tarnautojo darbas ar ofiso džiunglės, nelabai supras kame čia esmė, bet didžioji dauguma atpažins save, savo kolegas, savo viršininką ir pažvelgti iš šono į tai, kaip gyvename, visada naudinga.

Knygos nugarėlė sako: „Valstybės tarnautojos dienoraštis“ – trečioji Andrės Eivaitės knyga (pirmos dvi – „Naktis prekybos centre“ ir „Kontora“). Autorė pati dirba valstybinėje įstaigoje, tad puikiai pažįsta įstaigų džiungles bei kovų dėl išlikimo jose taisykles. „Valstybės tarnautojos dienoraštis“ – kaip tik apie tai.
Tai nuotaikingas pasakojimas apie pirmuosius karjeristės Gabrielės darbo metus. Per juos ji ne tik sparčiai kyla karjeros laiptais, apeidama visas kliūtis, bet ir išmoksta ne vieną gyvenimo pamoką.
Metai: 2016
Puslapių skaičius: 264
Knyga: gauta iš leidyklos
Vertinimas: 3/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(1)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *