Knygų apžvalgos

Amélie Nothomb „Plak, širdie“

Mėgstu labai aš tas mažutes, vieno prisėdimo knygutes. Retai, kada mane jos nuvilia, todėl kai knygyne pamačiau šią – ilgai nesvarsčiau, o ir tema apie motinystę, mamos ir dukros santykį pasirodė labai įtraukianti.
Ši istorija yra apie iškreiptą ir sunkiai paaiškinama mamos meilę – selektyvią, pasyviai agresyvią, sunkiai suvokiamą. Mari neplanavo taip anksti tapti mama, netikėtas neštumas gerokai pakoregavo gyvenimo planus. Deja gimus dukrai, mamos meilė kartu negimė. Diana augdama su motina stokojančia meilės buvo priversta greitai suaugti ir suprasti karčią tiesą, kad mama jos nemyli, kaip įprastai motinos myli savo vaikus. Mari šalindavosi savo dukros, pavydėdavo, dažnai pašiepdavo. Natūralus gyvenimo procesas pamažu vaikams atsiskirti nuo savo tėvų, Dianos atsiskyrimas nuo mamos buvo forsuotas, nesąžiningas ir emociškai labai skausmingas, o tolimesniuose puslapiuose vis labiau atsiskleidžia kaip ši patirtis paveikė besiformuojančią asmenybę.
Man be galo patiko ši tema. Pradžia knygos įtraukė, bet autorė taip sparčiai plėtojo siužetą, atsirado daugiau šalutinių veikėjų, bei detektyvinė linija ir visko tapo per daug. Man būtų visiškai pakakę dukters-mamos santykio, nes iš gilių išgyvenimo knyga išsirutuliojo į kapotą siužetą.
Tikrai ne ta knyga, kurią galėčiau stipriai rekomenduoti, nors paliesta tema labai savotiška ir išskirtinė.
Metai: 2018
Puslapių skaičius: 144
Knyga: nuosava
Vertinimas: 3/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *