Knygų apžvalgos

Alka Joshi „Likimų tapytoja iš Džaipuro“

Vis laukiau šiai knygai tinkamo laiko ir atitinkamo nusiteikimo. Indija man visada įdomi, keista ir nepažinta šalis, tačiau mano trauka šiai šaliai niekada nebuvo ryški, todėl ir knygų šia tema nesu daug skaičiusi. Kai gavau šią knygą dovanų, man buvo šioks toks paskatinimas labiau pažinti šią kultūrą,
Tai knyga apie dviejų seserų santykius. Lakšmė prieš daugelį metų paliko savo smurtaujantį vyrą ir tai užtraukė didelę gėdą ir bėdą jos artimiesiems. Moteris turėjo tikslą – atsistoti ant kojų, užsidirbti pinigų, įsigyti nuosavus namus ir vieną dieną kartu su savimi pasiimti tėvus, atkakliai to siekė tapydama moterų kūnus chna dažais, o jos piešiniai pritraukdavo pageidaujamą lemtį klientėms. Jai puikiai sekėsi, kas dieną vis artėjo prie savo tikslo. Būdama įžvalgi, padėdavo savo klientėms įvairiausiais klausimais, tačiau vieną dieną visos gyvenimo kortos susimaišo. Lakšmę suranda jos buvęs vyras ir kartu atsiveža dvylikos metų mergaitę, kuri pasirodo yra Lakšmės sesuo. Neturėdama kito pasirinkimo ji ima rūpintis savo seserimi Rada, kuri yra ūmaus būdo, nepalenkiama ir keičianti Lakšmės gyvenimo planus.
Šios knygos esmė – drąsa keisti savo gyvenimą. Išeiti už kastos primestų ribų ir galų gale sugebėti rasti kompromisą tarp savo asmeninių tikslų bei svajonių ir atsakomybės šeimai.
Knyga pradžioje pasirodė ištęsta, norėjosi didesnės intrigos, nes buvo daug kasdienybės detalių, rūmų paskalų, kas su kuo pakalbėjo, kas į ką pažiūrėjo. Įpusėjus knygą, atsirado keli lūžio taškai nuo kurių siužetas įgavo pagreitį ir tikrai norėjosi skaityti knygą kiekvieną laisvą minutę. Siužetas realistiškas, veikėjai su daug ydų, nėra perteklinio absoliutinimo, kad štai gerasis veikėjas, štai blogasis. Seserų santykis kupinas noro pažinti viena kitą, bet kartu jame yra ir nuoskaudų, nusivylimo, sunkumo.
Man patiko šios istorijos siunčiama žinutė apie moterų emancipaciją, siekį kurti savo gyvenimą ir nebijoti palikti to, kas žeidžia. Lakšmės personažas tai moters portretas, kuri daro klaidas, bet yra atkakli, stipri iki paskutiniųjų, siekia meilės ir pripažinimo, dosni tiems, kuriuos myli.
Metai: 2021
Puslapių skaičius: 416
Knyga: gauta iš leidyklos
Vertinimas: 3/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *