Knygų apžvalgos

Alex Schulman „Išlikusieji“

Šią knygą galėčiau priskirti prie spontaninių pirkinių. Mane sudomino anotacija, mėgstu istorijas apie komplikuotus šeimos santykius, pasiknaisioti po nuoskaudas, išgyvenimus ir visame tame suieškoti kažko artimo sau. Kadangi nusipirkus nesipuoliau iškart skaityti, o saugiai pasidėjau į lentyną, tai per tą laiką dar spėjau pamatyti kelis gerus atsiliepimus, skirtus šiai knygai.

Trys broliai sugrįžta į savo vaikystės namus, nes turi atlikti jautrią pareigą – išbarstyti savo motinos pelenus. Grįžimas į gimtinę emociškai sunkus, nes jų prisiminimai toli gražu nėra apie tobulą vaikystę. Kiekviena detalė, kiekvienas žingsnis veda prie baisaus nutikimo prieš dvidešimt metų, kuris negrįžtamai pakeitė brolių gyvenimą. Savaime suprantama autorius iš pat pradžių neatskleidžia kas tai, gana lėtai supažindina kokia tai buvo šeima, su kokiais demonais kovojo. Nilsas, Benjaminas ir Pjeras tiesiog išgyveno savo vaikystę, su smurto ir alkoholio prieskoniu, tėvais, kurie nemokėjo mylėti, o tik kartais numesdavo trupinius švelnumo. Visa tai nepasibaigė užaugus ir gyvenimas vis dar temdomas praeities šešėlių. Juos persekioja skausminga vaikystė, iki galo neatsakyti klausimai, kaltinimai sau ir kitiems.

Perskaičius šią knygą daug galvojau apie vaikystės tarpsnį. Būtent per šiuos metus gali susiformuoti arba pozityvus, arba grėsmingas santykis su pasauliu. Knygos herojai dėka skausmingos patirties yra tapę kandūs, pritvinkę pykčio patiems artimiausiems, bet visa tai kyla iš nepatirtos meilės. Išsakant vienas kitam visa kas buvo sukaupta per daugybę metų, mažais žingsneliais einama link gijimo, bet kartu ateina ir suvokimas, kiek daug prarasta.

Man išties patiko ši knyga, nėra per daug ištęsta ar neadekvačiai dramatiška. Skaitant atrodo labai reali ir skaudi istorija.

Metai: 2021

Puslapių skaičius: 208

Knyga: nuosava

Vertinimas: 4/5

1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *