Knygų apžvalgos

Alex Marwood „Nedorėlės“

nedorelesAš sakau: Galiu pasidžiaugti, kad pastaruoju metu į mano rankas papuola geros knygos (man patinkančios), kad nereikia putotis rašant savo atsiliepimą. Nors dažniausiai negatyvius atsiliepimus skaityti yra įdomiau, bet rašyti apie knygą gerai – man maloniau.
Apie ką knyga?. Apie dvi moteris, kurios kadaise padarė nusikaltimą, dabar jų tapatybės pakeistos ir jos dėka aplinkybių susitinka. Vyksta žmogžudystės, tiriamos bylos, o kaltininkas yra arčiau nei ieškoma. Tikras detektyvas. Tačiau ši knyga dar narplioja moralines problemas: ar vaikystėje padarytas nusikaltimas žmogų padaro nusikaltėliu visam gyvenimui?. Ar vaikas yra pakankamai sąmoningas? Ir panašiai.
Pasakojimas vyksta praeities ir dabarties veiksmu, iš skirtingų veikėjų pozicijos. Per visą knygą yra ištęsta kas gi ten įvyko praeityje ir aš tikėjausi kažko labai galingo ką ten tos moterys buvo vaikystėje prisidirbusios, ir man pasirodė tai labiau ne planuotas nusikaltimas, o labiau nepalankių aplinkybių kombinacija.
Turiu tokį negerą įprotį skaitant knygą pasišniukštinėti ką sako kiti skaičiusieji ir beveik visi minėjo ypatingą pabaigą. Man ta ypatingoji pabaiga pasirodė per daug holivudiška, tokia didvyriška ir aš labai abejoju ji vyktų realiomis sąlygomis.
Šis mano atsiliepimas kol kas turbūt yra pats mistiškiausias iš visų, nes nenoriu atskleisti siužeto paslapčių, bet pasidalinti nuomone jaučiu pareigą! Knyga gera, nes apima detektyvą ir psichologinį trilerį, yra įdomu skaityti, kol paaiškėja visos nužudymų bei praeities detalės, taip pat skatina pamąstyti giliau.
Kodėl nevertinau maksimaliai?. Mano vertinimas remiasi knygos daromu poveikiu ar ilgai ji man išliks atmintyje. Nors kol skaičiau, didžiąją laiko dalį buvau susikoncentravus, bet dėl neįspūdingos pabaigos (nors kažkam ji buvo vau vau) rašau ne maksimalų balą.
Knygos nugarėlė sako: Lemtingas susitikimas, trukęs vos vieną dieną, visam laikui tragiškai pakeitė dviejų mergaičių gyvenimą. Po dvidešimt penkerių metų žurnalistė Kerstė Lindsi gauna užduotį parašyti seriją straipsnių apie žiaurias jaunų merginų žmogžudystes pajūrio miestelyje. Tirdama įvykius, ji nusprendžia pasikalbėti su pramogų parko darbuotoja Ambere Gordon.
Kerstei ir Amberei šis susitikimas pirmas nuo tos niūrios dienos vaikystėje. Ar šios dvi moterys sugebės nuslėpti baisią paslaptį, norėdamos apsaugoti savo naujus gyvenimus ir šeimas?
Metai: 2013
Puslapių skaičius: 400
Knyga: nuosava
Vertinimas: 4/5
1 – šlamštas, kurio net perdovanoti negalima 2 – pakenčiama, skaityti nuobodoka 3 – vidutiniška, paskaitai ir pamiršti 4 – gera knyga, galima rekomenduoti 5 – puiku, bravo, knyga, kurios nepamirši.

Patinka(1)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *