Knygų apžvalgos

Aletha Solter „Ašaros ir pykčio priepuoliai: ką daryti, kai kūdikiai ir vaikai verkia“

Ši knyga man buvo žinoma jau labai ilgai, bet maniau, kad kai/ jei bus tų ašarų, pykčio tuomet ir skaitysiu. Kadangi pačios vaikas vis dažniau atrodyti pradėjo, kaip vaikas ant knygos viršelio – nusprendžiau pats metas. Kaip aš apsigavau su tokia nuostata. Šią knygą reikia skaityti gerokai iš anksčiau nei apsireiškia intensyvus verkimai, net gi laukiantis.
Autorė nagrinėja vaikų verkimo, pykčių, liaudyje vadinamų „ožių“ temą. Visų pirma yra aptariama kas yra verkimas, kas darosi vaiko organizme verkiant ir kas vyksta, kai visos šios emocijos yra užslopintos, kaip pasikeičia vaiko elgsena leidus jam išreikšti emocijas. Požiūris knygoje labai mokslinis, tikslus, neklaidžiojantis į lankas. Man labai patiko įžvalgos apie tėvų reakcijas verkiant vaikui, kaip reiktų elgtis su vaiku, jam pykstant. Knygoje aprašoma apie tėvų instinktyvų norą stabdyti vaiko verkimą, įvairiomis priemonėmis ir iš to sekančias problemas, negatyvius vaiko įpročius. Man tai buvo labai naudinga susidėliojant savo požiūrį, nes manau, kad vaiko emocijos turi būti išreiškiamos, bet kartais nebūdavau tikra ar elgiuosi teisingai. Labai patiko pozicija žindymo klausimu, nors manau, kad būtų nemažai ir oponuojančių nuomonių.
Ši knyga skiriasi tuo, kad nėra apie visą vaiko auginimo kontekstą, nes dažnai perskaičius tėvams skirtą knygą suprantu, kad buvo rašyta apie viską, bet kažko itin naudingo ir nebuvo, šiuo atveju vienos temos gilesnis narpliojimas – pranašumas. Žinoma radau ir prie ko prikibti, man labai nepatinka knygose skyriai, kurie vadinasi pasiplokim patys sau, kuomet autorius dalinasi jo skaitytojų pagyromis, tarp eilučių reklamuoja kitas savo knygas, o ir pateikti pavyzdžiai realaus konsultavimo truputėlį pasirodė paviršutiniški.
Tai būtų tokie pliusai ir minusai. Man knyga buvo naudinga, pakeičiau požiūrį į vaiko ašarojimų ir gyventi tapo truputėlį paprasčiau. Rekomenduoju.
Metai: 2017
Puslapių skaičius: 180
Knyga: nuosava
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *