Knygų apžvalgos

Abbie Greaves „Visas mums duotas laikas“

Jokia paslaptis, kad aš labai mėgstu knygas apie gyvenimą, šeimas, apie visokius gyvenimiškus vargus ir džiaugsmus. Šios knygos anotacija mane labai užkabino. Visgi esu ne kartą musę kandus, nes riba tarp gyvenimiškos dramos ir banalumo yra labai siaura. Panašu, kad šį kartą iš knygos gavau daugiau nei tikėjausi ir mano lūkesčiai buvo viršyti su kaupu.
Megė ir Frenkas susituokę jau daugelį metų, tačiau Megė priima siaubingą sprendimą nusižudyti perdozuojant vaistų. Laimingo atsitiktinumo dėka Frenkas randa sukniubusią savo žmoną ir spėja iškviesti medikus. Megei sukeliama dirbtinė koma, bandant ją išgelbėti, o Frenkas yra paraginamas būti drauge ir kalbėti Megei. Prieš šią nelaimę, jiedu nesikalbėjo pusmetį, o dabar Frenkui teka rinkti žodžius mirties akistatoje. Frenkas dalinasi pažinties istorija, savo jausmais, patirtais santuokos sunkumais ir nuostabiomis akimirikomis, artėjant prie atsakymo – kodėl po daugelio metų drauge jis užsisklendė savyje, bei atsiribojo tylos siena nuo mylimos žmonos.
Šioje knygoje yra labai daug gerų dalykų: idealiai išlaikyta intriga iki paskutinių puslapių, nesukeliant skaitytojui nuobodulio laukiant atomazgos, tikroviški veikėjų jausmai, adekvatūs poelgiai. Viskas labai realu, tikra. Autorė randa sprendimų atskleisti ne tik Frenką, bet ir Megę. Parodyti kaip iš tiesų ji jautėsi, kaip matė jųdviejų gyvenimą.
Tai knyga apie santuoką, meilę ir lemtingus gyvenimo posūkius. Net neabejoju, kad ši knyga palies daugelį skaitytojų. Labai norėčiau pasidalinti daugiau siužeto detalių, kurios yra be galo prasmingos, bet sąmoningai to nedarau, nes nenoriu išpasakoti daugiau nei derėtų.
Dažniausiai baigusi knygą iš karto imuosi kitos, bet po šios istorijos labai sunku įsivažiuoti į tolimesnius skaitinius, nes man vis dar mintyse gvildenasi Frenko ir Megės istorija.
Metai: 2021
Puslapių skaičius: 304
Knyga: gauta iš leidyklos
Vertinimas: 5/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *