Perskaitytos knygos

John Green „Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos“

knygos-del-musu-likimo-ir-zvaigzdes-kaltos-virselis-510b77d580e4dVertinimas: 4/5 ( Vertinimo skalė: 1 – šlamštas, kurio net perdovanoti negalima 2 – pakenčiama, skaityti nuobodoka 3 – vidutiniška, paskaitai ir pamiršti 4 – gera knyga, galima rekomenduoti 5 – puiku, bravo, knyga, kurios nepamirši)

Aš sakau: Džiugu, kad kartais paskaitau knygą nenusileidusiais šlovės spinduliais, kai dar nesijaučia naftalino tvaikas. Visai neseniai parodytas filmas pagal šią knygą, kurio aš nemačiau.

Kaip anotacija ir sako, siužetas apie paauglių vežininkų gyvenimą. Gerai, kad nėra gilinimosi į medicininių procedūrų ypatumus. Knyga pasižymi ironišku požiūriu į sergančių kasdienybę, savitarpio pagalbos grupes. Natūralu, kad skaitant pagalvojau kokios niekingos mano problemos, ten kažkas darbe negerai, kažkur kažkas ne taip pasakė, ar eurą įveda, ar vėl kokia pseudo bėda. Aišku visos tos vėžininkų problemos jau nagrinėtos tūkstantį ir vieną kartą, kaip sunku artimiesiems, ligoninių vargai. Skaitant susimąsčiau, kad pirmiausiai nei liga, pakeičia susirgusio gyvenimą, pirmiausiai pakeičia aplinkiniai žmonės su paguoda, gailesčiu arba pasakymu, kad viskas bus gerai, kai skaičiuoji paskutines valandas, nes sakyt kažką gi reikia, todėl man labiausiai patiko, kaip tiksliai pavaizduotas komiškai juokingas žmonių elgesys ligonių atžvilgiu.

Pasakyt, kad verkiau skaitydama, tikrai ne. Knyga pakankamai sunkaus siužeto, bet į visišką ašarų pakalne nepavirsta. Galima drąsiai duot paskaityt kokiam jaunuoliui, kuriam iphone neturėjimas didžiausia tragedija.

Oficiali versija: Šešiolikmetės Heizelės ir septyniolikmečio Ogasto meilės istorija, papasakota pačios Heizelės. Jiedu susipažino sunkiomis ligomis sergančių vaikų Tarpusavio paramos grupėje. Jaunuoliai turi daug svajonių, tačiau liga (o gal žvaigždės) patvarko savaip. Per trumpą kartu jiems skirtą laiką abu ieško ir randa atsakymus į begalę klausimų apie gyvenimą ir mirtį.

Šis pasakojimas – nepertraukiamas juoko pro ašaras pliūpsnis, persmelktas neįtikimai skaidrios ir guodžiančios šviesos.
Knyga: skolinta
Puslapių skaičius :272

Patinka(1)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *