Perskaitytos knygos

Jodi Picoult „Mano sesers globėjas“

jodi-picoult-mano-sesers-globejas-10841Vertinimas: 5/5 ( Vertinimo skalė: 1 – šlamštas, kurio net perdovanoti negalima 2 – pakenčiama, skaityti nuobodoka 3 – vidutiniška, paskaitai ir pamiršti 4 – gera knyga, galima rekomenduoti 5 – puiku, bravo, knyga, kurios nepamirši)

Aš sakau: Nors skaičiau gerokai pavėlavus šią knygą, nei jos populiarieji laikai, visai nesigailiu. Turbūt tada dėl savo itin jauno amžiaus būčiau gana paviršutiniškai paskaičius ir tiek.

Tai antra Jodi Picoult knyga, kurią aš skaičiau. Jaučiu, kad visi žino siužetą apie ką kas ir kaip, nes buvo ir filmas (kurio pabaiga neatitinka knygos pabaigos, jei ką). Tai gi tėvai iš jaunesnės dukros ima kūno audinius kitai dukrai, sergančiai vėžiu. Vėliau visi susitinka teisme, kur bandoma atsakyti, kas yra moralu, o kas ne. Kai pagalvoji tai tėvų sprendimas prilygsta pasirinkimui tarp supuvusio obuolio ar supuvusios kriaušės, teisybės nėra. Ar pasiaukojimas šeimai turi ribą? Kur ta riba? Ar prarasti inkstą yra mažesnė blogybė, nei sesers mirtis? Opūs ir skausmingi klausimai. Motinos vaidmuo, sprendimai ir atsakymai.

Aš mėgstu Jodi Picoult, nes jos nagrinėjamos problemos nėra kvailai buitinės, bet ir nėra persmelgtos pseudofilosofijos apie pievas.

Abiejų knygų epicentras buvo teismas, pasiskaičius daugiau apie jos knygas, pamačiau, kad tai būdinga ir kitoms. Toks sukaltas siužetas gali imti ir pabosti, bet kol kas man labiau imponuoja labai realūs ir dviprasmiški charakteriai. Kai tas pats veikėjas būna ir geras, ir blogas, ir teisingas, ir žiaurus.

Sąmoningai neatskleidžiu, kaip baigėsi knyga, kad tie kurie mano, kad filmo pakanka, į rankas paimtų knygą.

Oficiali versija: „Mano sesers globėjas“ – istorija apie šeimą, blaškomą prieštaringų poreikių, apie aistringą meilę, triumfuojančią prieš žmogiškąjį silpnumą.
Ką reiškia būti gerais tėvais, gera seserimi, geru žmogumi? Ar teisinga daryti viską, kad išgelbėtum vaiko gyvybę, nors tai pažeidžia kito žmogaus teises? Ar verta stengtis suvokti kas esi, jei šios pastangos atveda prie konflikto su savimi? Klausyti savo širdies balso ar kitų patarimų?
Romane kontraversiško realaus gyvenimo problemas Jodi Picoult gvildena išmintingai, taktiškai ir jautriai.
Knyga: skolinta
Puslapių skaičius : 408

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *