Perskaitytos knygos

Helen Fielding „Bridžita Džouns. Kūdikis“

Aš sakau: Na štai, baigiau skaityti viskas knygas apie Bridžitą Džouns. Smagu uždėti pliusą.
Tai gi, ketvirtoji dalis, kurioje Bridžita sužino, kad laukiasi, yra susipainiojus dėl kūdikio tėvystės, vėl stengiasi gyventi tvarkingai ir atsakingai, tačiau viskas nutinka taip, kaip visuomet. Knyga skaitėsi greitai, bet negalėčiau pasakyti, kad knyga gera.
Jei trečioji dalis man pasirodė subrandinta, tai šioji buvo labai paviršutiniška. Kūdikio laukimas yra tokia plati tema, tačiau visa knyga buvo labiau apie vyrus ir mėtymąsi tarp jų. Aš tik spėlioju, bet gal trečia dalis pasirodė per liūdna ekranizacijai ir dėl to atsirado ketvirta, nes kažkaip nelabai suprantu poreikio. Knyga tiek savo apimtimi, tiek turiniu yra vieno vakaro skaitalas. Aš suprantu, kad knygos apie Bridžitą Džouns niekada nebuvo filosofijos klodai, tačiau jos buvo artimos, o Bridžita tarsi gera draugė. Šį kartą aš pajaučiau, kad skaitant mintys lekia pro šoną. Vienintelį gražų dalyką pastebėjau, tai santykį su tėčiu – kai prispausta gyvenimiškų dilemų, Bridžita skambina tėčiui, nustūmus į šoną darbus ir draugus. Kažkodėl man šitas momentas pasirodė labai gražus ir mielas.
Apibendrinus šią knygų seriją, vienos buvo labiau patikusios, kitos mažiau, bet jeigu autorė parašytų knygą apie Bridžę senolių namuose – aš skaityčiau.
Knygos nugarėlė sako: Bridžita vis dar neištekėjusi ir juo labiau neketina tapti motina, nors jos biologinis laikrodis tiksi kurtinamai garsiai – ir staiga paskutinę akimirką paaiškėja, kad ji nėščia: įvykis turėtų būti kupinas džiaugsmo, jei jo netemdytų nesmagus, tačiau gyvybiškai svarbus klausimas: kas kūdikio tėvas? Markas Darsis, padorus žmogus ir garsus žmogaus teisių advokatas? O gal Danielis Kliveris, sąmojingas ir žavus, tačiau garsus emocinis užknisėjas?
Neapsakomai juokinga ir iki ašarų jaudinanti istorija apie artėjančio gimdymo išgąstį, motinystės palaimą ir socialinę, profesinę, technologinę, kulinarinę bei nėštumo sukeltą sumaištį: Bridžita Džouns, visame pasaulyje išgarsėjusi ir visų pamėgta viengungė toliau pasakoja apie savo (ir ne tik) gyvenimą.
Metai: 2017
Puslapių skaičius: 208
Knyga: nuosava
Vertinimas: 2/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *