Perskaitytos knygos

Gillian Flynn „Dingusi“

cdb_Dingusi3_p1Vertinimas: 3/5 ( Vertinimo skalė: 1 – šlamštas, kurio net perdovanoti negalima 2 – pakenčiama, skaityti nuobodoka 3 – vidutiniška, paskaitai ir pamiršti 4 – gera knyga, galima rekomenduoti 5 – puiku, bravo, knyga, kurios nepamirši)
Aš sakau: O taip žinau ši knyga nei naujiena, nei kažkas vau, bet tikrai taip, aš turiu sąrašėlį knygų iš serijos – visi skaitė tik ne aš, o būtent ši ir yra viena iš to sąrašo . Tai gi pirmas įspūdis, kad nors buvo visaip kaip išliaupsinta knyga iš tiesų nėra joks stebuklas. Aš skaitydama buvau porą kartų ją užmetus, įsileidus neskaitadienius ir į pabaigą skaičiau su šiek tiek prievartos, nes nesinorėjo su viena knyga rankose trintis mėnesį. Kažkaip ir skaitydama, ir perskaičius nelabai įsivaizduoju kaip žiūrėt į šią knygą – kaip į romaną apie santuoką ar kaip į detektyvą. Turėjau nuomonę, kad čia detektyvas, bet man pritrūko veiksmo, pirma dalis knygos labai ištęsta, vėliau tiesiog skaičiau kaip romaną apie santykius. Ši knyga apie tai, kas būna kuomet žmonės santuokoje vienas kito nesupranta ir nesiklauso, vėliau lieka nuoskaudos ir ateina noras kažkuriam atkeršyti – žmona bando apkaltinti savo žmogžudyste vyrą, o vėliau pati nusižudyti. Aš buvau pasiilgus detektyvo tai įdėmiai skaičiau apie pasiruošimą dingimui, užuominų palikimą, įkalčių falsifikavimą ir pan. Man pasirodė perspaustas žmonos personažas, pabaigoje ji buvo vaizduojama kaip tikra neurotikė, o vyras tapo jos auka.
Reklama knygai yra gerai, bet kai knyga yra gera. Labai daug visokių atsiliepimų apie šią knygą, kad perskaičiau ir nieko gero. Manu tokių nuomonių priežastis ir yra ta liaupsinanti reklama, kai žmogus užsiprogramuoja, kad bus labai gerai, o perskaičius nebūna ultra to gerumo. Knyga tikrai nebloga, na bet ne tokia nuostabi, kaip išgyrė reklaminiai stendai. Mano galva, buvusi perspausta reklama padarė meškos paslaugą ir daug žmonių turėjo perdėtus lūkesčius.
Ilgai atidėliojau skaityti, nes pirmiau pažiūrėjau filmą, kuris man tikrai patiko, todėl laukiau kol pasimirš filmo siužetas ir tada ėmiausi skaitymo. Ar šią knygą reikėtų perskaityti, jei dar nepsėjot ir jaučiat sąžinės graužatį?. Aš sakau – nebūtinai.
Oficiali versija: Šiltas vasaros rytas šiaurės Misūryje. Penktosios Niko ir Eimės vestuvių metinės. Pakuojamos dovanos, laukia romantiška šventė, bet netikėtai iš namų dingsta Niko žmona. Vyras atrodo veikiau sutrikęs nei prislėgtas netekties, nors ir žino, kad yra pagrindinis įtariamasis, o iš Eimės dienoraščio paaiškėja, kad ši lyderė perfekcionistė galėtų išvesti iš pusiausvyros bet ką. Didėjant policijos ir žiniasklaidos spaudimui Nikas keistai išsisukinėja, kol akivaizdžiai įtūžta – net dvynė jo sesuo akimirką suabejoja brolio nekaltumu.
Stiprėjant įtampai ir nerimui atsiskleidžia tikrieji sutuoktinių jausmai. Ima veržtis nusivylimas ir kartėlis, slėpėję už laimingos santuokos fasado.
Slopinama neapykanta, nepaaiškinami poelgiai ir pyktis galiausiai virsta vien neįveikiama kalte, kai norisi dingti pačiam arba pradanginti kitą.
Ar santuoka gali nužudyti?
Knyga: nuosava
Puslapių skaičius : 456

Patinka(4)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *