Vertinimas: 3/5 ( Vertinimo skalė: 1 – šlamštas, kurio net perdovanoti negalima 2 – pakenčiama, skaityti nuobodoka 3 – vidutiniška, paskaitai ir pamiršti 4 – gera knyga, galima rekomenduoti 5 – puiku, bravo, knyga, kurios nepamirši)
Aš sakau: Matyt amžius ir bėgantis laikas daro iš manęs niurzgą, nes nu skaičiau aš šią knygą ir varčiau akis. Kaip vartau akis, kai man netekėjusi draugė aiškina santykių paslaptis, kaip kiti žmonės vos nepameta akių iš akiduobių kai aš jiems aiškinu apie vaikų auginimą pati jų neturėdama. Taip ir ši knyga, autorė lyg ir protinga moteris, išsilavinusi savo srities meistrė, bet esmė tai tokia – emocijų terapijos metodas (ETM) skirtas išsakyti savo emocijas, atsiskleisti ir paaiškinti elgesio priežastis, suprasti kito jausmus. Kaip ir žiauriai faina, nes pasišneki, atsiskleidi tu, atsiskleidžia tau ir valio. BET!. Taip jau įvyksta gyvenime, kad žmonės poroje vienas kito ima nebesuprasti, nes gi kiekvienas vystosi personaliai. Ne visada problema yra matoma abipusiu sutarimu ir vienodai. Aš pilnai tikiu, kad psichoterapijos metu, pas specialistą, kai jis stebi ir pateikia įžvalgas tie pokalbiai apie problemas yra naudingesni, nes tiesiog a) yra stebėtojas b) jo yra labiau klausoma nei vienas kito. Realiam gyvenime tai maždaug rėkia vienas, rėkia kitas, arba rėkia kuris nors vienas, o kitas tyli, arba tyli abu. Gal svaidosi daiktais, gal mėtosi žodžiais, bet, kad sėdi kaip pas terapeutą ir vienas konsultuoja – sunkiai tikiu. Tokios knygos skirtos gerinti realiam gyvenimui, bet man kilo noras padiskutuoti su autore. Gyvenimas tai ne psichoterapijos kabinetas ir tie emocijų atskleidimai virtuvėje labai jau dažnai baigiasi nauju vienas kito nesupratimu.
Tai ką gi aš noriu pasakyti?. Aš nelabai supratau kam skirta ši knyga. Nes skaitant apie tas sutuoktinių poras tai aišku atrodo viskas gi elementaru, pasikalbėkit, išsiaiškinkit, supraskit, nekaltinkit vienas kito kas nutiko prieš šimtą metų, atgaivinkit santykius romantiškom detalėm, išsikalbėkit kas širdyje darosi ir gyvenkit dar šimtą metų. Viskas girdėta tūkstantį kartų. Natūralu, kad aprašytose konfliktinėse situacijose pamačiau ir savo elgesio motyvų, manau ir autorė savų pamatytų. Kaip toj dainoj „robotas ir gi žmogus“ kai pradedi reaguoti emociniu pagrindu tai visas elgesys tampa emocingas, kai susėdi konstruktyviai kalbėtis ir gi neretai viskas persimeta į emocijas, tai gi visa ši knyga yra apie tai, kaip kontroliuoti ir išsakyti emocijas, bet yra didelis skirtumas kai esi stebėtojas ir kai esi konflikto centre. Gal tai skirta būsimiems porų konsultantams?. Gal. Bet anotacija neužsimena, o rašymo stilius toks labiau skirtas vartotojams, nei specialistams. Paskaičiau ir nieko naujo nesužinojau, nes kalbėti, kad reikia aptarinėti emocijas yra viena, bet jas išsakyti ir suprasti yra visai kas kita.
Iš šios knygos išmokau tiek, kad emocijos normalu, o psichoterapeutas gali būti kaip angelas sargas. Kai gerai pamąstau, tai tokios knygos yra kaip reklaminis triukas, prirašai būtų – nebūtų istorijų apie sėkmingai iškonsultuotas poras ir sulauki realybėje naujų, nes būtent man ši knyga buvo labiau ne apie poras ir santykius, o apie nuostabią daktarę SUE JOHNSON, pas kurią kabinete pacientai išlieja širdį ir gyvena toliau laimingi.
Oficiali versija: Dirbdama su problemų turinčiomis poromis Sue Johnson išplėtojo emocijų terapijos metodą, kuris davė puikių rezultatų ir daugeliui porų neleido iširti. Metodas orientuotas į emocinio ryšio tarp partnerių kūrimą ir stiprinimą. Dalis knygos skiriama teorijai – rašoma, kaip autorė atrado, nuo ko priklauso partnerių santykiai, kad prieraišumo poreikis yra įgimtas ir labai stiprus ir pan. Kitoje dalyje pateikiami pokalbiai su konkrečiomis poromis, gilinamasi į jų problemas ir ieškoma sprendimo būdų. Emocijų terapijos metodas – tai revoliucinis atradimas santykių psichologijoje, o šioje knygoje kaip tik ir dėstoma jo esmė.
Knyga: nuosava
Puslapių skaičius : 304
Dr. Sue Johnson „Laikyk mane tvirtai. Septyni pokalbiai apie ilgai trunkančią meilę“
Patinka(2)Nepatinka(0)