Perskaitytos knygos

Dale Carnegie “Kaip įsigyti draugų ir daryti įtaką žmonėms”

itaka-zmonems189_z1Vertinimas: 2/5 ( Vertinimo skalė: 1 – šlamštas, kurio net perdovanoti negalima 2 – pakenčiama, skaityti nuobodoka 3 – vidutiniška, paskaitai ir pamiršti 4 – gera knyga, galima rekomenduoti 5 – puiku, bravo, knyga, kurios nepamirši)

Aš sakau: Kadų kadaise, senais laikais kai nedirbau ir gyvenau žymiai sėslesnį gyvenimą labai daug mąsčiau ir kėliau gyvenimiškosios egzistencijos klausimų „kodėl Jonas mylimas nors suktas, o Petras geros dūšios, bet vienas kaip pirštas?“, „Kodėl Janytė nesistengia, o viską turi?“. Nuo šių klausimų kėlimo iki atsakymų vedė pseudopsichologinės knygos, guru gyvenimo pamokymai ir visa kita, grubiai tariant butaforija. Daug panašaus žanro knygų perskaičiau, ir arčiausiai mano širdis linksta link Merfio dėsnių. Atsakymas Būna, nes Būna. Galim daryti įtaką šiokią tokią, bet esminis dalykas išnaudoti protu pasitaikančias galimybes ir mažiau į Jonus, Petrus ir Janytes žvalgytis. Bet čia mano įžanginė nuomonė.

Kadangi ne vieną knygą šio žanro esu skaičius, tai ši viena prasčiausių. Pirmiausiai dėl to, kad pavyzdžiai iš 1800-1900, tuomet, buvo dar gaji garbingumo sąvoka, tiek asmeniniame gyvenime, tiek verslo pasaulyje. Pamokslo nebus kokia mūsų visuomenė supuvus ir kokie mes monstrai, bet man pasirodė, kad dabar jau tie kadaise realūs pavyzdžiai būtų tiesiog graži alegorija į moralę. Skaityti pasidaro nuobodu. Ir dar! Įžanga 17 puslpių (!) apie tai kaip ši knyga pavers sėkmingu, laimingu iki panagių ir tiesiog šlovins visi kas tik galės. Sakyčiau tokia įžanga meškos paslauga, nes nuteikia kaži kokiam stebuklui, kuris neištinka. (bent jau man fortūna neapsireiškė). Aišku, gudru iki pažaliavimo, bet minima, jog jei tinkamai naudosiesi patarimais sėkmė garantuota, o jei ne tai grubiai tariant skaitytojas kaušas. Taip, kad ši knyga tesiog tobula ir taškas (tokia įžangos pagrindinė mintis)

Dar kažkaip tikėjausi slapčia, kad išmoksiu manipuliacinių vingrybių, bet tiesiog atskleista elementaraus, nuoširdaus bendravimo galia. Viskas gerai, džiaugiuosi, kad tai ne dar vienas žodžių žaismas toks kaip „jaučiuosi atsakingas, bet ne kaltas“. Bullshit.

Paskutis žodis ir rekomendacija, kas užsikabliavę šio laimės ir sėkmės žanro knygomis, greičiausiai jau perskaitė, o jei skaitys tai palaimins šią knygą, na o tie, kurie skaito pripuolamai pagal nuotaiką ir žvaigždžių išsidėstymą, manau yra geresnių pasirinkimų, kur patarimai ir mintys bus priartinti prie šių dienų ( o ne prie riterių laikų) ir pateikti įdomesniu stiliumi.

Oficiali versija: „Žmonėms nerūpi tavo norai ir problemos. Na, bent jau ne taip, kaip jų pačių norai ir problemos. Danties skausmas yra svarbesnis už badą Afrikoje, dėl kurio miršta tūkstančiai. Sugedęs automobilis rūpi labiau nei keturiasdešimt žemės drebėjimų Japonijoje. Prisiminkite tai, kai kitą kartą pradėsite pokalbį.“ Dale Carnegie, knygos* autorius *
Knyga „Kaip įsigyti draugų ir daryti įtaką žmonėms“ yra viena iš perkamiausių per visą leidybos istoriją. Pasaulyje nupirkta daugiau nei 15 milijonų jos egzempliorių. Ši knyga buvo įteikta kaip dovana kandžiausiam ir vulgariausiam Donald‘o Trump‘o realybės šou „Mokinys“ dalyviui. Šios knygos principus savo rinkimų kampanijos metu panaudojo Barack‘as Obama.“
Knyga: pasiskolinta
Puslapių skaičius : 310

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *