Perskaitytos knygos

Clare Mackintosh „Po pabaigos“

Vos tik pamačiusi šios knygos santrauką – supratau, kad turiu būtinai ją perskaityti. Kai pradėjau skaityti po pirmų dvidešimties puslapių pradėjau dvejoti ar man reikia šios istorijos, bet supratau, kad bėgti nuo gyvenimo realybės nėra prasmės.
Maksas ir Pipa tvirta pora, pamilę vienas kito iš pirmo žvilgsnio, sukūrę jaukius namus, susilaukia nuostabaus berniuko vardu Dilanas. Šeima džiaugiasi kūdikiu, jo pasiekimais, augimu, tačiau nerimą ima kelti jo sveikata. Sulaukęs dvejų Dilanas sunkiai serga. Dilano liga sujaukia šeimos santykius, planus, ateitį, o Pipa ir Maksas privalo priimti sudėtingus sprendimus, nulemiančius Dilano gyvenimą. Nuolatinė kova už gyvenimą, menki pagerėjimai ir dideli sveikatos atkryčiai – Pipos ir Makso realybė, kuri žudo savo nežinia, bet už viso to slypi rusenanti viltis.
Ši knyga skaudi. Skaudi savo realybe, tėvų skausmu. Skaitant knygą atrodo, kad esi sergančio vaiko palatoje, tarsi matai ir jauti viską, kažkur galvoje šmėsteli mintys, o jeigu taip būtų man ir kaip knygoje rašė, tai nutinka nuolat kažkam kažkur. Be galo jautru, paveiku ir tikra.
Pati knyga parašyta įdomiai, įdomiu braižu, tiek iš mamos, tiek iš tėčio perspektyvos, kaip jie taikėsi su vaiko liga, kaip kovojo, kuo dengėsi ir kur slėpėsi, kokios mintys lankė matant sveikus ir sveikstančius vaikus, kaip kūrėsi ir skilo santykiai tarpusavy, bendravime su artimaisiais ir draugais.
Tikėjausi, kad bus jautri knyga, bet, kad tokia jautri nesitikėjau. Ši knyga yra gimusi iš skausmo, nes autorė patyrė sunkią vaiko ligą, turėjo priimti sudėtingus sprendimus, po kurių ilgai ieškojo ramybės ir patvirtinimo, kad tie sprendimai buvo teisingi. Man knyga paliko įspūdį, graudino ir priminė tūkstantąjį kartą, kad šeima ir sveikata yra svarbiausia.
Metai: 2019
Puslapių skaičius: 384
Knyga: el. knyga / Milžinas.lt
Vertinimas: 5/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(1)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *