Perskaitytos knygos

Beata Tiškevič „Beveidžiai“

Pirmoji autorės knyga „Vyvenimas“ man labai patiko. Toji knyga yra apie ją pačią, sudėtingą santykį su tėvais, vingiuotą karjeros kelią, viešumą, meilę. Turbūt kiekvienas iš mūsų tinkamai parinkus žodžius galėtumėm parašyti knygą apie vieną, kitą gyvenimo epizodą, tik klausimas kiek tai žmonių domintų. Dėl to biografijos būna paprastai įdomios ir įtraukiančios.
Kai pamačiau, kad autorė išleidžia antrą knygą, tikrai žinojau, kad skaitysiu. Norą, aišku, pastiprino ir tai, kad knyga greitai išperkama. Na ir antrosios knygos sėkmės priežastis manau žinomumas ir pirmos knygos sėkmė. Istorija apie žmones, kurie susirenka į grupinę psichoterapiją. Kiekvienas jų turi savo skaudulių, nemeilę sau, beprasmybės jausmą, griūvantį asmeninį gyvenimą, ligų, pasimetimo gyvenimo keliuose. Esmė buvo apie tai, kaip žmonės ištveria sunkumus, kaip keičia juos terapija, kaip jie vertina vieni kitus. Kiekvienas skaitytojas turėtų ten rasti sau artimų situacijų, jausmų. Ar radau?. Teoriškai taip, praktiškai nelabai. Manau daugumą žmonių per gyvenimą suabejoja savimi, pasirinktu gyvenimo keliu, patiria sunkumų santykiuose, bet užmačia buvo sukurti psichologiškai stiprius veikėjų charakterius. Man jie buvo labiau melodramatiški, ne itin gilūs, labiau stereotipiški.
Man labai patinka B.Tiškevič tekstai, jie būna gilūs, konkretūs ir įžvalgūs, bet knygą parašyti, sudėlioti siužetą, sukurti įtikinamus veikėjus – didelis kąsnis. Nelabai norisi pasakoti siužeto, nes nelabai ten daug ką pasakoti ir yra, idėja yra žmonių virsmas, kad aplinka mus ir žmonės šalia, gali pakelti arba nusmukdyti dar giliau savi destrukcijos dugną.
Perskaičiau vienu prisėdimu, nesigailiu, kad skaičiau, bet gilesnio įspūdžio nepaliko. Jei išleistų dar vieną knygą, manau skaityčiau, tik tas skaitymo troškimas galbūt nebūtų toks didelis, kaip po pirmos knygos.
Metai: 2022
Puslapių skaičius: 208
Knyga: nuosava
Vertinimas: 3/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *