Perskaitytos knygos

Arūnas Matačius “ Naivus romanas apie meilę, vyrą ir šokoladą“

naivus-romanas_z1Vertinimas: 3/5 ( Vertinimo skalė: 1 – šlamštas, kurio net perdovanoti negalima 2 – pakenčiama, skaityti nuobodoka 3 – vidutiniška, paskaitai ir pamiršti 4 – gera knyga, galima rekomenduoti 5 – puiku, bravo, knyga, kurios nepamirši)

Aš sakau: Buvau nusiteikus aprašyti šią knygą vėliau, tam, kad išsilaikytų bloginimų bent minimalus dėsningumas. Tačiau labai išsigandau, kad pamiršiu viską ką skaičiau, nes iš dalies nėra ką ir prisiminti. (labiausiai įstrigo kyslotnai ružavas viršelis, ir nors nesu pupyčių gerbėja, šiuo atveju viršelis man labai patiko).

Turinys: vis gyvenime vietos nerandantis vyrukas, kuris į moteris žiūri gana paviršutiniškai, įsimyli neaiškias personas. Dėl jų verkia, rauda ir visai neprimena vyro. Trys istorijos apie moteris ir nenusisekusius santykius. Autorius norėjo pavaizduot kokios jos skirtingos, tačiau visos nebuvo iš tų naminių moterų, kurstančių šeimos židinį, besirūpinančių namais, tai su tokiom moterimis yra savotiški santykiai, retai kada besibaigiantys apvalaivedžiais, rubuiliukais vaikais. Charakteriai tokie paviršutiniški, kartais atrodė, kad skaitau knygos konspektą. Veikėjai be jokios praeities ir elgesio motyvai kažkokie neaiškūs. O paskutinė istorija kaip šokolado fabriko verslą suko, buvo grynų gryniausia reklama savo (autoriaus ) realiam verslui. Suprantu, kai dėl knygos leidimo pavartojami firmų vardai, pvz: apple telefonas ir t.t Bet visą skyrių skirti apie kažkokį šokoladą..Tik vizitinės kortelės pritrūko. Dar ir detalių neatitikimas, į pasimatymą atsinešė šampaną, o į taures vyną pila… Atrodė, kad ir pačiam autoriui knyga ne prioritetas.

O kur dar visas tas knygos piaras su žvaigždūnais…Dievaž, iki literatūrinio kūrinio čia dar toli. Kai paskaitai tokią knygą suvokiau, kad ir aš su atitinkamais finansais, neblogiau parašyčiau.

Trumpas romanas, be aiškios idėjos, kai esi kvailas ir bendrauji su kvailais žmonėm, kurie pridaro tik problemų. Tada verki ir nervuojies. Ir taip tris kartus.

Gerai, kad knygai naudotas eko popierius, tai medžiai spaudžia autoriui dešinę. Nors tiek.

Oficiali versija: „Naivus romanas apie meilę, vyrą ir šokoladą“ – Arūno Matačiaus debiutas. Šioje knygoje pasakojama istorija apie šokolado manufaktūros „Chocolate Naive“ pradžią. Sakoma, kad kuriant gyvenimo laimę reikia trijų asmenų: vieno, kuris visada išklauso; antro, kuris išklauso ir padrąsina; ir trečio, kuris išklauso ir kritikuoja. Atsitiko taip, kad tie trys žmonės romane yra moterys.

„Jaunojo rašytojo romano pagrindas – keturios istorijos, papasakotos šiuolaikiškai ir gan dramatiškai: trys atskleidžia autoriaus santykius su moterimis, viena – su šokoladu.

Meilės nuotykiai kupini sekso scenų, atviros erotikos, tačiau paliečia ir gilesnius bei esmingus prasmės, darbo, grožio reikalus. Traukia lakoniškas, energingas, jaunatviško žavesio nuspalvintas stilius.“

Knyga: nuosava
Puslapių skaičius : 270

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *