Perskaitytos knygos

Anne-Laure Bondoux, Jean-Claude Mourlevat „Neatplėštas laiškas“

Aš sakau: Panašu, kad man ši knyga bus metų atradimas. Skaitydama knygas pastarąjį pusmetį vis neužtaikiau ant tos, kuri būtų išskirtina, gili ir svarbiausiai – nenuspėjama. Apie šiuos autorius nieko nebuvau girdėjus, o knygą paskatino nusipirkti kaina, istorijos pasakojimas laiškų forma ir viltis, kad tai bus įdomi knyga. Pradžioje, kiek gal keistai veikė tas perdėtai oficialus ir mandagus tonas veikėjų laiškuose, bet na čia prancūzai, o ne mes tujintojai didieji, tačiau kuo toliau tuo labiau atsiskleidžiant istorijai skaičiau kiekvieną sakinį atidžiai, kaip jau šimtą metų buvau neskaičius.
Rašytojas gauna laišką iš moters, kuri yra jam atsiuntusi siuntinį ir prašo jo neatplėšti. Taip prasideda judviejų draugystės užsimezgimas laiškais, per juos jie vis artimiau vienas kitą ima pažinti, pajausti. Patys laiškai yra apie gyvenimą – santuokas, skyrybas, netektis, bandymus keltis, kai gyvenimas parbloškia, apie viešą šlovę ir liūdesį viduje. Būtent patys laiškai skatina pamąstyti apie gyvenimo prasmę, vertybes. Žinoma pabaigoje išaiškėja kas ten per laiškas ir dėl kokių priežasčių atsiųstas, tik žinoma, aš šito neatskleisiu.
Labai dažnai vertybines temas liečiančios knygos būna arba lėkštos arba kažkokios filosofijos, kur realiai nieko nesupranti, bet bandai apsimesti kad supranti. Ši knyga man patiko turiniu, forma (laiškų ir dienoraščių tipažo knygos mano favoritai), stiliumi – aiškiai, paprastai, bet kabina giliai už širdies.
Man patiko. Manau patiks ir kitiems skaitytojams.
Knygos nugarėlė sako: Sėkmę pelniusiam, bet pritrūkusiam įkvėpimo rašytojui Pjerui Marijai Soto staigmena atkeliauja paštu, kai paslaptinga skaitytoja Adelina Parmelan atsiunčia jam siuntinį. Tačiau žinomas rašytojas nesiruošia atplėšti voko, nes mano, kad tai dar vienas neįdomus rankraštis. Po pirmų apsikeitimų elektroniniais laiškais tarp dviejų sužvarbusių sielų užsimezga netikėta bičiulystė. Pamažu jie tampa vienas kitam nepakeičiami. Tačiau vokas vis dar neatplėštas ir tvyro pavojus – kai paaiškės siuntinio turinys ir paslaptys, ar dėl to nenutrūks dviejų nepažįstamųjų bendravimas…
Metai: 2016
Puslapių skaičius: 248
Knyga: nuosava
Vertinimas: 5 /5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(2)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *