Perskaitytos knygos

Alice Hoffman „Praktinė magija“

Kai pamačiau šią knygą net cyptelėjau ir žinojau skaitysiu ją tikrai. Nors buvau davusi sau pažadą stabdyti su knygų pirkimu ir skaityti, kas jau laukia lentynose šiai knygai padariau išimtį ir kitaip būti negalėjo. Filmą „Praktinė magiją“ esu mačiusi begalybę kartų, jis man toks mielas ir jaukus, manau dar ne kartą žiūrėsiu, jei ne visą pilnai tai fragmentais. Jaunystės filmas. Ha ha.
Gali būti, kad ne visi skaitytojai matė šį filmą ir to masinio svaigimo nelabai supranta, tai grįžtu prie knygos ir maždaug kas čia vyksta. Seserys Selė ir Džiliana nuo pat ankstyvos vaikystės gyvena su savo tetomis – raganomis. Magiškos galios yra Ovensų šeimos dovana ir prakeiksmas. Kaip pažiūrėsi. Miestelėnai ateidavo išsispręsti meilės reikalų, prašydavo pagalbos, bet kartu ir žvelgė baukščiai. Selės ir Džilianos vaikystė buvo pilna patyčių, erzinimo, vaikai tyčiodavosi iš jų prigimties, šeimos. Gyvenimas užgrūdino ir seserys užaugo, bei pasuko skirtingais keliais, bet abi stengėsi kuo labiau atsiriboti nuo magijos ir kurti savo gyvenimą, taip, kaip joms atrodo geriausiai, tačiau patyrusios netekčių, sudėtingų likimo posūkių jos ir vėl susitinka.
Skaitant „Praktinę magiją“ norėjosi daugiau magijos. Ką čia ir slėpti. Kaip ir kiti knygų apžvalgininkai rašė, jog knyga labai skiriasi nuo filmo. Filmas turi siužeto pakitimų, dinamiškesnis, o knyga labiau narpliojanti seserų santykius, praeities nuoskaudas, konfliktus tarp kartų. Labai daug dėmesio skirta yra Selės dukterų portretams, santykiams su mama, teta ir viena kita.
Knyga man yra apie tai, kad klausimai turi būti atsakyti. Negali tiesiog uždaryti durų savo prigimčiai, šeimai, visa knyga yra Selės ir Džilianos santykių virsmas, sugebėjimas atsitiesti ir patikėti, kad ateis šviesa po nakties ir nebijoti tos šviesos įsileisti.
Man patiko knyga, bet šiuo atveju filmas patiko labiau arba tiesiog jis labiau įstrigęs galvoje, nes skaitydama puslapius galvojau ir apie filmo siužetą ir gavosi toks šiek tiek mindfuck‘as. Knygos veikėjus vis tiek mačiau per filmo prizmę, todėl jei tokių yra skaitytojų, kurie filmo dar nematę, tai jums gal atrodys visai kitaip. Visumoje viskas gerai, tik gal ne taip gerai, kaip aš tikėjausi.
Metai: 2021
Puslapių skaičius: 256
Knyga: nuosava
Vertinimas: 3/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *