Perskaitytos knygos

Agnė Pačekajė „Prisirpusios senmergės išpažintis“

prisirpusios-senmerges-ispazintis-5667e0c98432eVertinimas: 3/5 ( Vertinimo skalė: 1 – šlamštas, kurio net perdovanoti negalima 2 – pakenčiama, skaityti nuobodoka 3 – vidutiniška, paskaitai ir pamiršti 4 – gera knyga, galima rekomenduoti 5 – puiku, bravo, knyga, kurios nepamirši)
Aš sakau: Lietuvių autoriai labiau yra linkę į tragizmą, pilkas spalvas viršelyje ir siužete, o šį kartą istorija su humoro doze, rausvas viršelis ir daug puikių atsiliepimų. Iš vienos pusės tai nauja, bet man visa senmergystės istorija pasirodė lyg girdėta ir matyta. Pasukau galvą ir prisiminiau apie kadaise leistą knygų serija „Madame“, kuri paskui pavirto į „Cappuccino“, o vėliau greičiausiai nunyko, nes neberandu daugiau jokios informacijos. Tai gi, ta serija pasižymėjo tokiom humoristinėm istorijom apie senmergystę, apie viršsvorį, liurbiškus pasimatymus. Šios knygos išskirtinumas – lietuviškumas, turim savą mentalitetą, kurio nepaslėpsim.
Aš skaičiau šią knygą paviršutiniškai, nes būtent tokiose knygose ir nereikia ieškoti kažko daug. Pabaiga, kaip visada džiugi, humoras kaip humoras, kartais jis man pasirodydavo toks dirbtinai sukaltas, nes gi „reikia, kad būtų linksma“. Tokios knygos turi nišą leidyboje ir skaitytojų lentynose, bet aš mėgstu labiau ramesnes ir realesnes knygas, nes hiperbolizacijos čia labai daug.
Kaip bebūtų norint panašaus siužeto, galima pasinerti į „Madame“ ir „Cappuccino“ knygas, jų pakaks tikrai ilgam.
Oficiali versija: Zosę Ilganosę gražia mergaite vadino tik bobutės bažnyčioje, bet niekam ne paslaptis, kad jos mato prastai. Gal todėl, užaugus Zosei, užaugo ir nepilnavertiškumo jausmas, o nesėkmės meilės sferoje tapo neatsiejama jos gyvenimo dalimi. Tačiau vieną dieną senmergė nusprendė – pakaks laukti, kol svajonių vyras susivoks, kad ji prisirpo santuokai, ir nuraškys didele gauruota letena. Atkišusi savo nosį lyg špagą, dėl to vienintelio ji kovos ypatingais būdais: nuo patyrusių burtininkų, paslaptingų kursų lankymo iki bandymo medžioti vyrus užsienyje, gyvybei pavojinguose vakarėliuose ar ant teatro scenos! Kad sudarytų teisingą senmergystės išvarymo strategiją, Zosė net kreipėsi į garsų psichologą, o šis nejučia tapo ir jos tragikomiškų nuotykių metraštininku. Knyga apie Zosę Ilganosę „Prisirpusios senmergės išpažintis“ – tai sveiko humoro, nežabotų nuotykių, linksmos moteriškos filosofijos ir netikėčiausių meilės istorijų kupinas romanas, vedantis per senmergės klystkelius į didžiausią jos svajonę – vestuves.
Knyga: padovanota
Puslapių skaičius : 240

Patinka(0)Nepatinka(2)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *