Nuomonė ir nuotaika

Yra Lietuva

Šiandienos labai simbolinis atradimas klausydama ir rašau šį įrašą. Būdami kažkam dukros/sūnūs/žmonos/vyrai/draugai mes esame ir piliečiai ar Anglijos, ar Ispanijos, ar Lietuvos. Šiandien susimąsčiau kiek mes mylim savo šalį? Kiek mums brangi gimtinė? Mylėti Lietuvą tai nereiškia mylėti Gražulį ar Grybauskaitę, meilė juk nėra politika, meilė tai ne pažiūros, todėl nerėktų plakti visko į vieną. Aš niekada nebuvau didelė patriotė ir staiga ja netapau. Žmogaus komfortabiliam egzistavimui yra reikalingos kilmės žinios, šalies identitetas. Kokie mano prisiminimai patriotiški?

– Darželyje išmokta trispalvė; (geltona – saulė, žalia – žolė, raudona – kraujas)

– Pradinėje išmokti himno žodžiai;

– Susipažinimas su Lietuvos istorija.

Kokie mano prisiminimai širdyje?

– Bėgimas per basom per balas;

– Pirmas bučinys Lietuvoje;

– Jauki vaikystė;

– Būdama vaikas, palikta viena su močiute, užmigdavau ramiai tik suskanduodama gerą dešimtį kartų LIE-TU-VA;

PENTAX Image
PENTAX Image

Kas iš to? Visi šie dalykai vyko Lietuvoje. Laikas, kuomet buvau prisiglaudusi po Danijos sparnu, liūdnais vakarais užmigdavau jau ne su skanduote, bet su prisiminimais apie Vilnių, apie Vilniaus grindinį ir pasivaikščiojimu ten. Namo norisi grįžti, tačiau man labai gaila, kad kai kurie žmones turėdami galimybę stovėti už Lietuvos vairo, priverčia kažką kurtis namus Anglijos getuose. Man gėda už tuos vagis Norvegijoj ir visam pasaulyje juodais darbais teršiančius mūsų šalies vardą.

Aš mačiau pasaulio, stovėjau kalnuose, gulėjau prie žydresnės nei žydra jūra tolimuose kraštuose, aplankyti iškyšuliai su stulbinančia panorama. Man Lietuva yra pievos vakarėjant, apšviestos auksinės besileidžiančios saulės. Tada man suspaudžia širdį, o kodėl aš net nežinau.

Kaip ir dainoje Lietuva esam mes, blogi ar geri, dosnūs ar šykštūs. Aš tik labai norėčiau, kad į Lietuvą galėtų grįžti visi kas nori ir čia oriai gyventų. Džiaugtis tomis pievomis, kad jų vaikai skanduotų LIE – TU – VA, kad laisvės jausmas būtų ne tik popieriuose ir eilėraščiuose bet ir kiekvieno širdyje.

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *