Perskaitytos knygos

Įdomioji statistika

Visuomet kai randu kokį blogerio puslapį ir jis mane užkabina, mane pradeda kutenti klausimas apie tai, kurie įrašai tame puslapyje yra populiariausi, kas buvo skaitomiausia, o kas nesulaukė didelio dėmesio. Širdis džiūgauja kai randu panašų įrašą ir mano smalsumas būna nuramintas.
Savąjį kampelį interneto platybėse aš turėjau jau senokai, tik visos tos bloginimo platformos, kurias naudojau, turėjo gan neįgalią statistikos peržiūros sistemą, todėl aš tiesiog rašiau ir nelabai domėjausi statistiniais duomenimis. Savo asmeninį puslapį turiu jau aštuonis mėnesius ir pradėjau rimčiau žiūrėti statistiką, srautus ir panašiai.
Tai gi… Prie mano puslapio nėra jokio „sponsored“ ženkliuko ir netaikau aš kažkokių super marketinginių dalykų, todėl visa ta statistika ir lankomumas yra susikūręs absoliučiai savaime ir nėra tikrai įspūdingas, ką jau čia apsimetinėti. 🙂
Tai gi džiaugsmas ir garbės medalis Lietuvos rašytojams ir leidykloms. Dvi iš trijų labiausiai peržiūrėtų apžvalgų yra apie lietuvių autorių knygas. Mano puslapyje daugiausiai peržiūrų sulaukė šios knygos:
1. L. CRAIG-PARKER „MILIJONAS NEPADORIŲ PASLAPČIŲ“
2. RŪTA VANAGAITĖ „NE BOBŲ VASARA“
3. ALICIA GUTJE „MĖLYNAS RŪKAS“ II DALIS
Šie rezultatai manęs visai nenustebino, nes jiems turiu logišką paaiškinimą. „Milijonas nepadorių paslapčių“ turėjo labai neblogą reklaminį dėmesį, skaitytojai rašė gerus atsiliepimus, mano draugių tarpe ne viena buvo sužavėta (kažkodėl). Manęs asmeniškai visai nesužavėjo, bet dėka šios knygos sulaukiau skaitytojų srauto, kas nėra blogai tikrai.
Vanagaitės knyga gera, turėjo daug skaitytojų, bet jos antroji knyga „Mūsiškiai“ turėjo didelių debatų atgarsį visuomenėje ir ja domėjosi, googlino ir natūralu, kad tokiom aplinkybėm domisi žmogumi ir apskritai jo visa kūryba. Pamažu slobsta susidomėjimas ir tą matau statistiškai.
Apie Gutje, kuri taip taip tikrai, yra lietuvė tik po mandru slapyvardžiu. Buvau aprašius jos abi knygas, pirma dalis buvo tikrai įdomi, bet antra nesužavėjo ir tas nesusižavėjimas buvo gan paplitęs tai logiška daryti prielaidą, kad internete buvo ieškoma atsiliepimų ir buvo bandyta atsakyti į klausimus skaityti/neskaityti, pirkti/nepirkti.
Džiugu, kad Lietuvos skaitytojai pradėjo vertinti savus rašytojus ir neatsiduoda tik importiniams rašytojams. Tą konstatuoju ne tik aš su baisiai nišiniu puslapėliu, bet teko apie tai skaityti ir didžiojoj spaudoj su šalies statistika.
Žmonės labiausiai ieškojo „Milijonas nepadorių paslapčių antra dalis“, matyt jau buvo laukiama labai.
Daugiausiai lankytojų sulaukiu iš šių šalių: Lietuva, Didžioji Britanija, Norvergija, JAV, Švedija.
Žinau, kad žmogiškajai prigimčiai labai smalsu ir ta kita statistika, kuri parodo ką rašei, stengeisi, o niekam įdomu nebuvo. Šį kartą jos nepateiksiu, ne dėl to, kad labai skaudu, o dėl to, kad mažiausiai peržiūrų sulaukė mano senieji įrašai, kurie tiesiog buvo perkelti urmu, be jokios sąsajos feisbook‘e, todėl būtų nesąžininga jų atžvilgiu, nes jie neturėjo lygių teisių konkurencinėj kovoje.
Dažniausiai skaitytas ir lankytas mano pačios rašytas tekstas buvo šis “ Ištekėjai ir gana“ matyt santuoka yra iš tų neišsenkamų temų.
Kelionių įrašų srity labiausiai skaityta buvo apie Tailandą. Matyt tolimiausi kraštai vilioja labiausiai, o populiariausias mano puslapio lankymas trečiadieniais 21 valandą.
Toks štai mano puslapio gyvavimas šiai dienai, džiugu, kad internete galima dalintis savo gyvenimu, hobiu ir mintimis. Sėkmės, kaip įprasta, aš nematuoju sekėjais, ja aš matuoju atsiliepimais ir laiškais, galiu džiaugtis, kad su kiekvienu įrašu vis sulaukiu daugiau gyvo atsako, pritarimo ar diskuso ir taip pradedu pažinti bei suprasti koks yra mano skaitytojas.

Patinka(1)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *