Perskaitytos knygos

Markus Zusak „Knygų vagilė“

knygu vagileVertinimas: 5/5 ( Vertinimo skalė: 1 – šlamštas, kurio net perdovanoti negalima 2 – pakenčiama, skaityti nuobodoka 3 – vidutiniška, paskaitai ir pamiršti 4 – gera knyga, galima rekomenduoti 5 – puiku, bravo, knyga, kurios nepamirši)
Aš sakau: Drąsiai šią knygą vertinu aukščiausiu balu, nes siužetas išskirtinas. Kodėl?. Pirmiausiai dėl to, kad pasakotojas yra mirtis. Skamba gal kiek keistai ir aš vos pradėjus skaityti vienu momentu išsigandau, kad bus per protinga ir per filosofiška, bet viskas pasakojama aiškiai, tiksliai, paprastai ir svarbiausia labai įtaigiai. Nėra detalių, kurios blaškytų dėmesį ar atitrauktų mintis nuo esmės.
Tai gi kas vyksta?. Vyksta holokaustas, Hitlerio valdymo laikas, kai laisvės buvo ne daug, aplinką kaustė baimė ir viena vokiečių šeima į globą gauna mergaitę, netekusią šeimos. Esmė kaip vaikas gyvena aplinkoje, kurioje vyksta karas, o rodyti žmogiškumą tampa pavojinga. Knygų vogimas kritinėmis aplinkybėmis buvo lyg nusikaltimas, o jų skaitymas padėdavo išgyventi karines atakas, sveikti ir ieškoti jėgų išgyventi. Ta pati šeima priglaudusi mergaitę, rūsyje slėpė žydų tautybės jaunuolį, todėl skaitant visada buvo kažkaip įdomu koks bus jo likimas. Svarbu pastebėti, kaip per visą istoriją kinta veikėjų charakteriai, labai natūraliai ir realiai. Tai knyga apie žmogiškumą, kurį bandė sunaikinti.
Labai dažnai skaitant holokausto tema būna žiaurių scenų, o dar suvokiant, kad tai realūs išgyvenimai, tai gailiesi suvalgęs pietus, bet ši knyga labai puikiai atskleidžia visa tą sudėtingą laiką be žiaurių scenų. Taip, kad jei kas baidosi kraują stingdančių scenų – čia jų nebus.
Knygą perskaityti vertinga, bet jei nesate knygų žmogus, galit rinktis filmą, kuris mano nuomone nenusileidžia knygai.
Oficiali versija: Užburiantis pasakojimas apie Lizelę Meminger, devynmetę knygų vagilę, vieną iš tų kaskart išliekančiųjų, apie šaunią ir visiškai nebaisią pasakotoją Mirtį, tikrą Lizelės draugą Maksą. Tiktai knygos ir patraukė neįprastos pasakotojos dėmesį mergaitę ji matė tris sykius…
„Knygų vagilė“ – itin drąsi ir graži istorija apie ketvirtojo dešimtmečio karo niokojamą Vokietiją, labai skirtingus jos žmones ir likimus.
Knyga: nuosava
Puslapių skaičius :544

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *