Knygų apžvalgos

Vadim Zeland „Nepasiduok sistemai. Laisva ir švari sąmonė“

Aš sakau: Pirkimo beprotybė. Prieš gerą pusmetį besistumdydama alkūnėm, priartėjus prie lentynos, per knygų išpardavimą čiupau knygas. Nu ir pagriebiau variantą.
Mane kurį laiką domina medijų, socialinių tinklų, interneto įtaką žmogaus savijautai, asmenybei ir bendravimui. Kažkaip nutiko, jog man pasirodė, jog ši knyga bus apie tai.
Kuomet pradėjau skaityti buvo jausmas toks, kai ateini į svetimą kompaniją, visi šneka apie kažką bendro, apkalba kitus pažįstamus, dalinasi bendrais atsiminimais, skaldo visiems suprantamus juokelius, o tu tik stovi stiklinėm akim, sustingusia šypsena tarp dantų ir išmeti bendrą cha cha cha dėl dėl to, kad visi juokias. Ši knyga jau kažkelinta autoriaus knyga apie transerfingą, na ir kas juo domisi turbūt skaitė ankstesnes knygas, o autoriui nekilo noras dar kartą įvedinėt skaitytoją. Transerfingas yra ideologija, kad žmogus kuria savo realybę pats, ją projektuodamas mintyse, vizualizuodamas, kreipdamas dėmesį į teigiamus dalykus, taip pritraukdamas sėkmę arba nuolatines nesėkmes. Mano asmeninė patirtis parodė, kad tai visai veikia ir principas man yra priimtinas. Tačiau aš mėgstu saiką. Deja autorius užsimoja iš peties ir rašo, kad mus valdo sistema, kad mes įkaitai, man jau buvo panašu į konspiracines teorijas, mus valdo matrica, nuodija ir pan. Teigiama, kad prekybos centruose maistas yra užterštas, nuo kurio kyla ligos ir autorius skatina rinktis žaliavalgystės mitybos principą. Kas mane nustebino, kad pradėjus taikyti žaliavalgystės principą rašo, jog tokie dalykai kaip byrėjimas dantų, plaukų slinkimas, nuovargis, silpnumas yra natūralūs, nes užterštas organizmas valosi ir vėliau regeneruojasi. Aš nesu nusiteikusi nei prieš vieną mitybos būdą, tačiau tokia simptomatika yra įtartina ir tikrai nėra normali, dėl to regeneravosi, kad išdygsta nauji dantys ir panašiai, tai jau kelia šiurpą, nes dalis žmonių gali nusilpninti tiek organizmą, kad nei išdygs kas, o niekas tikrai neatsakys už šią žalą vardan „sąmoningumo“. Savaime suprantama, kad dabartinė maisto technologija nėra pati sveikiausia ir tikėtina, kad dalis ligų, alergijų kyla dėl mitybos, bet imtis tokių drastiškų priemonių taip pat reikia su protu. Paliečia ir man aktualią medijų temą, kad vėl gi mus valdo sistema, manipuliuoja, bet vėl dėstomos autoriaus mintys per griežtą kalbą, konspiraciją.
Aš esu iš tų žmonių, kurie palaiko asmeninę žmogaus atsakomybę, mes juk sprendžiam kokį maistą ir iš kur valgyti, kiek laiko praleisti socialiniame tinkle, galų gale ar ten figūruoti iš vis, nusprendžiam, kaip ir kokio gyvenimo norim. Man nepatinka ribiniai kraštutinumai ir gąsdinimai. Aš dalinai pritariu autoriaus kai kuriomis mintims, tačiau ne kartą pasijutau, kad jis tarsi karalius nuo sosto aiškina kaip reikia gyventi, todėl aplankė mintis, kad šios knygos skaitytoju taip pat manipuliuojama.
Padariau išvadą, kad per knygų išpardavimus reikia giliau kvėpuoti, sėst ant nusiraminimo kėdutes ir pasidomėti labiau tiek pačia knyga, tiek jos autorium.
PS: Man vis dar aktuali medijų įtaka žmogaus gyvenimui, priklausomybės nuo socialinių tinklų, tai jeigu skaitėt kažką verto dėmesio, laukčiau rekomendacijų!
Knygos nugarėlė sako: Sėdėk savo darbo vietoje, savo narvelyje, ir spaudyk mygtukus, kaip priklauso. Kurk sistemos produktus ir vartok visa, ką ji tau duoda. Laikykis sociumo principo: „Jeigu visi taip daro, vadinasi, tai teisinga.“ Nesumanyk palikti bendros rikiuotės. Bet svarbiausia – visada būk prisijungęs prie tinklo. Būk sistemoje. Neieškok savo kelio – tau jį parodys. Nemąstyk, nevargink galvos – tau viską papasakos ir paaiškins. Tavo darbas – mokytis viską vertinti primityviausiu lygiu, išsiugdyti atitinkamus sąlyginius refleksus, kad reikiamu metu ir reikiamoje vietoje teisingai pasirinktum – pelės mygtuku, pirkėjo krepšiu ar balsavimo biuleteniu. O kai ateis laikas, būk pasirengęs papildyti gausias gretas tų, kurie bendra rikiuote žygiuoja ten, kur… Na, žodžiu, tau parodys kur. Svarbiausia – būk pasirengęs, sraigteli.
Mistikas Vadimas Zelandas mėgsta provokuoti skaitytoją. Šioje drąsioje ir atviroje knygoje autorius siūlo ir išsilaisvinimo kelią iš mus supančios technogeninės sistemos, kuri destruktyviai veikia žmogaus sąmonę. Vienintelė galimybė apginti savo laisvę bei pagerinti gyvenimo kokybę – perprasti sukonstruotos tikrovės mechanizmą ir jam pasipriešinti. Gyvoji mityba, energetika, saviraiška, mąstymo blokai, pramonės ir žiniasklaidos galia ir žala žmogaus sąmoningumui – pagrindinės šios aktualios knygos temos.

Metai: 2013
Puslapių skaičius: 472
Knyga: nuosava
Vertinimas: 2/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(6)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *