Knygų apžvalgos

Sofia Lundberg „Raudona užrašų knygelė“

Aš sakau: Kartais gyvenime būna lemtingų sutapimų ir nutikimų, kai ateina reikiami žmonės ar daiktai patys. Taip nutiko ir su šia knyga. Kartą apsipirkinėjau internetiniam knygyne ir ta proga peržiūrėjau naujienas, tarp jų buvo ir ši knyga, tačiau net neatsidariau anotacijos pasiskaityti, nes man nepatiko….pavadinimas. Kai renkuosi knygas yra tam tikra pavadinimų kategorija, kurie manęs nežavi, visokie meilės keliai, ilgesingi laukimai, na ta grupė, kuria gali identifikuoti seilėtą meilės istoriją. Kitą dieną pamačiau, kad viena iš blogerių labai gražiai atsiliepė apie šią knygą, netrukus pamačiau daugiau gražių,  išsamių atsiliepimų, ir supratau, kad o taip, man ši knyga greičiausiai patiks. Visai netrukus susisiekė su manim „Baltos lankos“ ir suteikė galimybę išsirinkti knygą…na aišku ką išsirinkau;) tai gi ši knyga rado kelią pas mane, o aš tuo labai džiaugiuosi.
Knyga apie Dorę, kuri jau yra senučiukė ir jos užrašų knygelę. Pasakojama gyvenimo istorija, kurioje daug netekčių, pasiaukojimo, karo, meilės artimiesiems. Dorei teko patirti daug – atsiskyrimą nuo šeimos, karjeros šuolius, nelaimingą, bet viltingą meilę, atsakomybę. Prie daugelio vardų užrašų knygelėje pažymėta – miręs. Būtent šis momentas yra labai paveikiantis skaitytoją, nes turbūt kiekvienas persijoja mintį, kad pačių gyvenimai yra laikini ir vieną dieną prie mūsų vardų toks prierašas atsidurs, tik klausimas ar mes būsim verti įrašyti į kažkieno užrašų knygutę. Trumpais skyreliais aprašomi įvairūs gyvenimai ir lemtys, gyvenimo posūkiai. Knyga skaitosi tikrai lengvai, yra realistiška. Istorija yra pasakojama dviem linijomis, praeities ir dabarties, aprašoma ne tik Dorės jaunystė, bet ir šių dienų seno žmogaus gyvenimas, santykis su artimaisiais, buitimi.
Knygą baigiau skaityti šnirpšdama nosį (nuverkiau). Man ši knyga buvo nusiraminimas chaose ir pagalba prisiminti apie išties svarbius dalykus.
Knygos nugarėlė sako: Jaudinantis pasakojimas apie draugystę, nuotykius, keliones, laimę, skausmą ir nepamirštamą didžiąją meilę. Jis aprėpia ištisą vienos moters gyvenimą ir nuveda skaitytoją į prabėgusius, tačiau įstabius Dorės jaunystės laikus Paryžiuje, Niujorke ir Stokholme.
Metai: 2018
Puslapių skaičius: 304
Knyga: gauta iš leidyklos
Vertinimas: 5/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *