Nathan Filer „Skausmingas krytis”

Aš sakau: Kadangi visą gyvenimą mėgau ir tebemėgstu skaityti, esu kažkiek išlepus. Vis dažniau man knygų siužetai pasirodo „tas pats per tą patį“. Suprantu, kad žmonės rašo apie tai kaip gyvena, ką mato arba apie tai, kas galėtų būti (fantastika) ir principe kitaip negali būti, todėl vis jaučiu, kad noriu kažko pati nežinau ko.
Ši knyga žadėjo labai gyvenimišką, išjaustą istoriją, o dar kai pamačiau skaitytojų atsiliepimus, kad tai kažkam buvo geriausia knyga, tai tikrai tikėjausi, kad pagaliau rasiu išskirtinį pasakojimą.
Siužetas apie šeimą ir jų vaikus. Abu vaikai sergantys, vienas raumenų liga, o kitas šizofrenija. Po vieno įvykio vienas iš vaikų miršta. Taigi autorius nagrinėja netektį, kaltę, susitaikymą, atleidimą. Autorius aprašo šizofrenija sergančio žmogaus santykį su pasauliu – artimaisiais, gydymu, darbu, požiūriu į gyvenimą. Filmai/knygos kalbantys apie psichines ligas dažnai parodo sergančiųjų momentais primityvią mąstyseną, kuri neturi kaukių, jei nenori kažko daryti – nedarai, jei nenori svečių, jų tiesiog neįsileidi, o kiek daug dalykų yra daromi vardan mandagumo, noro sukurti teigiamą įvaizdį, todėl tokio siužeto knygose man labai patinka ta laisvė ir rami galva dėl kitų žmonių nuomonės. Knyga pradžioje įtraukė, tol kol buvo pasakojama šeimos istorija, brolių santykiai. Autorius intriguojančiai užbėgdavo į priekį, tačiau tai visai netrukdė. Įpusėjus knygą išryškėjo šizofrenijos motyvai ir tekstas pasidarė painesnis, o man retkarčiais kilo klausimų ar čia koks prisiminimas/ar vidinis balsas. Į pabaigą vėl dominavo šeimos santykių linija. Aš nežinau ar knyga labai gera, ar gali būti pati geriausia skaityta gyvenime knyga, tačiau man ji pasirodė išskirtinė ir tokia, kuri neužmirštama užvertus paskutinį puslapį.
Knygos nugarėlė sako: Aš papasakosiu jums, kas atsitiko, nes tokiu būdu susipažinsite su mano broliu. Jo vardas Saimonas. Man regis, jis jums patiks. Man labai patinka. Bet po poros puslapių jis mirs. Ir jis niekada nebebus toks, koks buvo.
„Skausmingas krytis“ , papasakotas pagrindinio herojaus balsu, stulbinamai piešia vieno žmogaus smukimą į psichinę ligą. Tai drąsus ir novatoriškas romanas, vienas įdomiausių naujų balsų šiuolaikinėje grožinėje literatūroje.
Metai: 2015
Puslapių skaičius: 304
Knyga: nuosava
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(1)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *