Knygų apžvalgos

Marina Abramovič „Eiti kiaurai sienas“

Niekada nebuvau didelė biografijų/ biografinių motyvų knygų skaitytoja, bet kuo toliau, tuo labiau suprantu, kiek šio žanro knygos yra daug duodančios. Aišku, tik reikia išsirinkti apie ką skaityti, kokią ir kieno gyvenimo patirtį priimti.
Marina Abramovič performansus kurianti menininkė. Šioje, jos pačios, rašytoje knygoje ji nuosekliai pasakoja apie savo gyvenimą, šeimą, kūrybą, santykius, keliones ir vidinius išgyvenimus. Knyga labai atvira, skaitant jutau, jog išties rašoma nenutylint, taip kaip būta, pajausta. Užaugusi šeimoje su neįtikėtina kontrole, stokojusi motinos meilės, Marina tampa kūrėja. Jos išskirtinis pasaulio pajautimas, idėjos paskatina kurti performansus, kurie sudomina vis daugiau žmonių. Performansai išties verčiantys susimąstyti apie mūsų prigimtį, elgesį, požiūrį. M. Abramovič nors ir lydi sėkmė kūryboje, tačiau jos asmeninis gyvenimas tikrai nėra rožinis: sudėtingi santykiai su vyrais, nutolimas nuo šeimos, politiniai neramumai.
Šią knyga skaičiau išties susidomėjusi, nes tai nėra eiliniai dūsavimai apie gyvenimo klišines prasmes ir kažkokios pelenių istorijos. Labai tvirtos asmenybės požiūris ir gyvenimo patirtis, drąsa kurti, bet tai nereiškia, kad įmanoma turėti viskam abejingą akmeninę širdį. Skaudūs santykiai, ne iki galo pavykę projektai, rizikingi sprendimai, vidinės nuoskaudos – paliečia net stipriausius.
Tai neeilinio gyvenimo istorija, bet ar tas gyvenimas yra laimingas, čia manau jau kiekvieno skaitytojo požiūrio klausimas. Skaitant jutau, koks mano gyvenimas yra smulkus, primityvus, bet ar keisčiausi vietomis?. Nebent dienai.
Apibendrinant, tai išties viena ryškesnių ir įdomesnių knygų skaitytų šiais metais. Apie kai kuriuos performansus dar skaičiausi internete, žiūrėjau youtube, nors pati knyga iliustruota nuotraukomis, tačiau taip giliai prisiliesti prie žmogaus prigimties, sielos, sugeba išskirtiniu pajautimu apdovanoti žmonės, kad kartais atrodydavo net neįtikėtina. Ši knyga apie išskirtinį gyvenimą, kitokius nei daugumai būdingus pasirinkimus, drąsą ir riziką kurti bei gyventi.
Nugarėlė: Atsiminimų knygoje „Eiti kiaurai sienas“ menininkė drąsiai apnuogina savo sielą ir pasakoja unikalaus gyvenimo istoriją. Gyvenimo, kuriame netrūko sukrėtimų, nuotykių, išbandymų ir pavojų. Gyvenimo, kurį Marina Abramovič pasirinko gyventi kaip tam tikrą meno formą. Įspūdinga karjera ir nepavykę projektai, emocinės, dvasinės ir fizinės transformacijos, skaudūs vaikystės atsiminimai, meilė ir kelionės – tai išskirtinė biografija, kurį įtrauks, sužavės, nepaliaus stebinti ir paskatins skaitytojus naujai pažvelgti į savo pačių gyvenimus.
Metai: 2018
Puslapių skaičius: 422
Knyga: nuosava
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 3 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(1)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *