Knygų apžvalgos

Laurent Gounelle „Diena, kai išmokau gyventi“

Aš sakau: Šį autorių (taip tai vyras, nors daug žmonių kažkodėl galvoja, kad tai moteris) žinau nuo „Dievas visada keliauja incognito“ laikų. Pastaroji knyga buvo bombų bomba, skaitė visi, šnekėjo daug ir garsiai. Aš nebuvau pritrenkta jos gerumo, man buvo dalykų, kurie kliuvo.
Nusprendžiau paskaityt dar kažką iš šio autoriaus klodų ir ką galiu pasakyti – kliuvo tie patys dalykai.
Apie viską iš pradžių. Šios knygos siužetas apie darbuose ir reikaluose užsisukusį vyrą, kuris išgirdęs iš čigonės reikšmingus žodžius pradeda analizuoti savo gyvenimą. Na ir skaitytojui reikia pasiruošti, kad teks su herojaus gyvenimu gretinti savo gyvenimą. Pažinti savo klaidas. Išmokti sustoti, pajausti, na tiesiog analizuoti. Manau, būtent žmonės ir renkasi šį autorių vedami noro pažvelgti į savo gyvenimą kitomis akimis, atrasti prasmę ir kitus svarbius dalykus. Jei gerai nusiteikus, skaitant atsimerkus, galima visai įdomių požiūrio kampų atrasti.
Dabar apie tai kas nelabai man. Viskas būtų kaip ir neblogai, bet kadangi knyga yra tikrai labai mažos apimties, mane šiek tiek erzina kraštutinumai. Autorius labai linkęs yra rinktis juodą spalvą – kaip pasimetimą savo gyvenime ir baltą – kaip absoliutų aiškumą. Dažniausiai kažkaip būna gyvenime būna vidurys, kai lyg ir gerai, bet kažko stinga, būna duobių, bei pakilimų, kritimų skaudžių ir pamokančių. Tiek šią knygą skaitant, tiek „Dievas visada keliauja incognito“ man pasirodė pagrindinio veikėjo charakterio pokytis per didelis, kad viskas butų labai realu ir įtikinama. Kai atsisėdi ir neskubant knygą perskaitai per porą vakarų, kažkaip ta herojaus charakterio transformacija atrodo nelabai realistiška, nes žmonės kažkaip taip kardinaliai ir greit nepasikeičia. Domintis psichologine literatūra ir analize labiau, į pokyčius einama mažais žingsniais, keičiant nedidelius dalykus ir formuojant naujus įpročius. Nuo staigių pasikeitimų neretai grįžtama prie pirminės būsenos, nes neužtenka valios palaikyti naują mąstyseną ir krypstant į lankas toliau, tai ir yra psichologinių seminarų peilis, kad žmogus tarsi išeina iš jų lyg ant sparnų, pasiruošęs versti kalnus, bet prabėga visai ne daug laiko ir vėl užklumpa senos bėdos. Tai šio autoriaus knygos man asocijuojasi su tais greito poveikio seminarais. Kaip kokie laisvinamieji. Kaip badavimas vardan svorio numetimo.
Iš kitos pusės, tai yra kaip ir alegorinis pasakojimas, istorija, kurioje reikia įžvelgti sąsajas, simbolius ir tie kraštutinumai iliustruoja, bei padeda geriau susigaudyti.
Kadangi aš dažnai linkus pagalvoti kaip ir dėl ko gyvenu, tai manęs daug provokuoti nereikia šioms temoms, todėl, gal dėl to ir nesu prisiekusi šio autoriaus gerbėja.
Knygos nugarėlė sako: Trisdešimt šešerių Džonatano gyvenimas panašus į daugelio šiuolaikinių žmonių, mėginančių neatsilikti nuo pašėlusio gyvenimo tempo: noras tapti geriausiu ir nesibaigiantys reikalai, pašliję santykiai su mylima moterimi ir nesugebėjimas atsipalaiduoti net dievinamos dukrelės draugijoje. Jaunas vyras jaučia, kad jo gyvenimas jam tarsi nebepriklauso ir niekas nebeteikia džiaugsmo. Jis bėga nuo šių minčių dar labiau panirdamas į darbus. Visi taip gyvena, ramina save. Kol vieną saulėtą sekmadienio rytą netikėti atsitiktinai sutiktos čigonės žodžiai viską apverčia aukštyn kojomis. Džonatanas supranta – nuo šios akimirkos viskas bus kitaip. Jis jau nebeišvengs klausimų: kokia prasmė šitaip gyventi? Kur link tai veda? Ir išsigelbėti galės tik visiškai pakeitęs savo gyvenimą. Taip Džonatanas ryžtasi didžiausiam gyvenimo nuotykiui: viską metęs leidžiasi į savęs pažinimo kelionę. Jo laukia ilgas kelias, o sutikti žmonės ir atrastos tiesos padės naujai įvertinti gyvenimą ir tai, kas jam, kaip ir bet kuriam kitam žmogui, yra svarbiausia.
Ši nepaprasta istorija, parašyta remiantis filosofų ir geriausių šiuolaikinių psichologų bei mokslininkų įžvalgomis, paskatins susimąstyti apie gyvenimą, santykius su žmonėmis ir suteiks kasdienybei naujų spalvų.
Metai: 2016
Puslapių skaičius: 216
Knyga: elektroninė
Vertinimas: 3/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(10)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *