Knygų apžvalgos

Lauren Groff „Florida“

Dabartiniame gyvenimo etape labai daug laiko ir energijos iškeliauja rūpinimuisi mažąja šeimos nare, todėl knygoms atsiranda laiko saikingai ir dozuotai. Labai apsidžiaugiau gavus proga į rankas paimti apsakymų knygą, nes porai apsakymų į dieną perskaityti nereikia begalybės laiko, o prasmingi tekstai praskaidrina kasdienybę, bei neleidžia paskęsti buityje.
Šią knygą sudaro vienuolika apsakymų. Visi jie yra apie pasimetusius, komplikuotus žmones, bėgančius nuo savęs, ieškančius kitokio gyvenimo. Paliečiamos vienatvės, individualumo krizės, šeimos santykių temos. Skaitydama jutau tą gerai pažįstamą jausmą, kai norisi pasiimti laisvadienį nuo savo įprasto gyvenimo, ir pabūti kitur ir kitaip. Tokie man pasirodė ir knygos veikėjai, bandantys savo gyvenimui įnešti naujas prasmes klaidžiojant ir ieškant, suvokiant savo praeitį.
Manau šie apsakymai yra daugiaprasmiai, juose susipina realybės epizodai su sapnais, vizijomis. Skaitant labai sunku (bent jau man) vienareikšmiškai išgryninti esminę prasmę. Tai gana filosofiška ir paini knyga, kurioje daug vietos lieka skaitytojo interpretacijai. Apsakymų pabaigos ir gi tokios staigios ir tarytum be pabaigos.
AŠ dažnai nesirenku tokio žanro knygų, nes labiau mėgstu šiek tiek aiškesnį braižą, tačiau retkarčiais pasiimu į rankas gurmaniškos literatūros kūrinį, kuris verčia mankštinti smegenis ir ieškoti prasmės detalėse. Florida, vienija šios knygos veikėjus, vieni nuo šio pasaulio bėga, kiti grįžta, vieni tarsi laimi, o kiti pralaimi savo vidines kovas.
Vargu ar šią knygą pavyks skaityti viena ranka kepant blynus, bet tai puikus skaitinys ramiems vakarams. Aš skaičiau neskubėdama, po keletą apsakymų į dieną – lėtai ir melancholiškai, taip, kokia ir yra ši knyga.
Nugarėlė: Florida – tai gaivališkas pasaulis, kur kasdienybės pakraščiuose tyko audros, panteros, smegduobės ir gyvatės, bet didžiąsias paslaptis ir pavojus slepia pati žmogaus prigimtis. Tokiame chtoniškame pasaulyje bando išgyventi labai skirtingi žmonės: nerimastinga bevaikė šeima, motinos paliktos dvi sesutės, uragano užklupta ir su savo praeitimi bandanti atsisveikinti jauna moteris, vienišas berniukas, nuolat kažko ieškanti buvusi akademikė, tapusi bename. Bet visuose apsakymuose nuolat išnyra nepamirštama, vis pasirodanti ir vėl pranykstanti pagrindinė knygos veikėja – stipri ir ryžtinga moteris, žmona ir motina. Vyrui palikusi užmigdyti vaikus, ji kas vakarą išeina klajoti po nakties miestą, kurio languose, kiemuose ir gatvėse skleidžiasi tūkstančiai istorijų.
Metai: 2019
Puslapių skaičius: 240
Knyga: gauta iš leidyklos
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 3 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *