Jolita Herlyn „Geismo spąstuose“

Aš sakau: Pavadinimas kaip erotinio romano, bet tai ne tai!
Džiugu, kad pagaliau lietuvių autorių knygas skaitau be išankstinės baimės sugaišti laiką skaitymui ir finale nesuprasti net apie ką knyga, nes kažkaip buvo tokia mada taikyt į aukštąją literatūrą ir rašyti taip, kad tik vienam autoriui aišku apie ką.
Gerieji dalykai – aiškumas ir greitas siužeto vystymas. Geismas šiuo atveju buvo kaip aplinkybė, pamatiniai žmogaus instinktai, bet be jokių erotiškų scenų ir detalaus kūnų aprašymo, kokie linkiai pas ką. Tai gi stilius man patiko, nes jau jei atvirai – tų erotinių romanų priskaityta tiek, kad jau matyti visų jų šabloniškumas.
Man patiko veiksmo vieta – Amsterdamas. Tai kitoks miestas, išsiskiriantis visi žinom kuo – raudonais žibintais ir marihuana. Dauguma žmonių tai ten šmirinėja turistiniais tikslais, merginos stovi savo languose ir tiek. Knygoje man pasirodė kiek sudramintas įvaizdis ir toks jausmas nepaleido, kad viena draugė pasakė kitai draugei kaip ten baisu, o autorė buvo ta draugė, kuriai papasakojo. Aš mačiau kiek kitokį Amsterdamą, nei pateiktą knygoje. Man Amsterdamas asocijuojasi su laisve ir pasirinkimais, atsipalaidavimu ir tam tikra ramybe.
Knyga liečia geismo temą – jausmus, kurie tarytum turėtų būti uždrausti, bet pabunda ir tai šokiruoja, todėl sąmoningai neišduodu, koks tai ryšys ir tarp ko. Nagrinėja santuoką ir neištikimybę, bet labai vienpusiu atžvilgiu, iš moters pozicijos, apie vyro mintis vos vos užsiminta, o tai neleidžia nei teisti, nei teisinti. Vyras buvo pateikiamas kaip blogis, nors gal būt savo elgesiui turėjo savos motyvus ir tai nebuvo šiaip sau, manau autorė galėjo labiau atskleisti vyro poziciją.
Pati pabaiga telenoveliška ir aš ją nujaučiau. Man pabaiga, buvo achilo kulnas visos šios istorijos, nes taip nebūna. Žmogus suvokęs, kad šeima, kurioje jis augo visą gyvenimą, nebuvo jo tikroji, ir sužinojus kas yra tie tikrieji tėvai, na nebėga iškart ant kaklo kabintis, nes sugriūna asmens identitetas, reikia laiko naujai suvokti savo kilmę. Knygos siužeto pateikime toks likimo smūgis buvo pateiktas kiek netikroviškai.
Laikas su šia knyga prabėgo greitai, kiek norėjosi gilumo, bet savaitgaliui, ar įsimesti į lagaminą kelionės metu paskaityti – tikrai taip.
Knygos nugarėlė sako: Aštuoniolikmetė gražuolė Lora netikėtai sužino paslaptį, kurią ilgai nuo jos slėpė tėvas, turtingas Kauno verslininkas. Tai apverčia merginos gyvenimą aukštyn kojomis. Ji palieka Lietuvą, susipažįsta su olandu Rubenu ir į persikelia gyventi į Amsterdamą. Po kurio laiko Lora pastebi, kad vyras jos nebegeidžia ir vengia intymių santykių. Klausimas, kas nutiko Rubenui, Lorai neduoda ramybės ir ji pradeda jį sekti…
Metai: 2016
Puslapių skaičius: 232
Knyga: padovanota
Vertinimas: 3/5
1 – šlamštas, kurio net perdovanoti negalima 2 – pakenčiama, skaityti nuobodoka 3 – vidutiniška, paskaitai ir pamiršti 4 – gera knyga, galima rekomenduoti 5 – puiku, bravo, knyga, kurios nepamirši.

Patinka(1)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *