Knygų apžvalgos

Jodi Picoult „Kitas gyvenimas“

Vis dar savo neskaitytų knygų lentynoje turiu sukaupus keletą neskaitytų Jodi knygų ir laikas nuo laiko kažką paskaitau. Kažkaip Jodi kabina tas temas, kur negali likti abejingu. Nors šioji knyga „senų“ metų, dievai žino kiek metų pragulėjus lentynoje, bet tiesiog įkrito man į rankas pačiu pačiausiu laiku.
Peidžė turi gražų vyrą, gražius namus ir skausmingą praeitį. Penkerių metų ją paliko mama, užaugusi su tėčiu ir tūkstančiais klausimų kas ir kodėl paskatino mamą taip pasielgti, sukūrė savo šeimą. Patyrusi ką reiškia augti be mamos, atrodytų niekada negalėtų palikti savo vaiko, tačiau vieną dieną ji ima ir palieka savo sūnų ir išvyksta ieškoti atsakymų apie savo praeitį.
Ši knyga yra apie krizes: santykių, neštumo, motinystės, asmenybės. Ši istorija yra apie tai, kad žmogus negali gyventi su praeities nežinomybe, o susidėjus aplinkybėmis suras atsakymus, kokia tų atsakymų kaina bebūtų. Jodi nepalieka nuošalyje vyro ir žmonos santykių dramos, ką reiškia gyventi po vienu stogu dviems žmonėms iš visiškai skirtingų socialinių sluoksnių. Stipriai paliesta motinystės tema ir ne ta pūkuotoji, o ta realioji – su išsekimu, pervargimu, abejonėmis.
Vieni skaitytojai gailės Peidžės, kiti galbūt smerks ir alps kaip taip galima pasielgti – palikti savo kūdikį. Aš taip pat turiu savo priežasties ir
pasekmės ryšį, bet nesiplėtosiu, tačiau tuo ir žavios Picoult knygos, kad perskaitę tą patį tekstą, kiekvienas turime savo įžvalgas. Man labai patiko šioje knygoje perskaityta mintis, kad gyvenimas yra gyvenamas, o ne planuojamas, matyt ne veltui užstrigo, nes pastaruoju metu pati gyvenu planų ir lūkesčių stadijoje.
Man patiko ši knyga, nes temos šiai dienai pasirodė artimos ir labai jautrios. Knyga manęs nešokiravo, neprivertė aikčioti, nevėlė minčių galvoje, o tiesiog leido ramiai leistis per puslapius ir analizuoti vertybines šeimynines temas.
Nugarėlė: Peidžė menkai teprisimena motiną, kuri paliko šeimą, kai jai buvo penkeri metai. Visą vaikystę ir paauglystę ją kankino klausimas, kodėl mama taip pasielgė. Galbūt ji, Peidžė, buvo kalta? Tas klausimas ir nelemtai susiklosčiusi pirmoji meilė ją pačią, vos gavusią brandos atestatą, priverčia pabėgti iš tėvo namų į Bostoną. Čia likimas Peidžę suveda su ambicingu jaunu gydytoju iš turtingos ir aristokratiškos šeimos.
Ir štai ji pati su kūdikiu ant rankų palikta grumtis su santuokos ir motinystės sunkumais. Sūnaus gimimas moterį nubloškia į gilią emocinę krizę: ji abejoja savimi ir kaip motina, ir kaip žmogumi. Ir vieną dieną pati pabėga palikdama vyrą ir trijų mėnesių kūdikį. Peidžė mano, kad atgaus pasitikėjimą savimi tik suradusi motiną ir išsiaiškinusi, kodėl ji kadaise paliko šeimą…
Metai: 2010
Puslapių skaičius: 416
Knyga: nuosava
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 3 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *