Knygų apžvalgos

Isabel Allende „Meilužis japonas“

Aš nesu didelė Isabel Allende skaitovė ir dėl to šiek tiek liūdna, nes ji taip nuostabiai rašo. Knygų tiek daug, o laiko tiek mažai, tai vis nusistumia jos kūrybos skaitymas vėlesniam laikui. Kiek prisimenu esu skaičiusi „Visos mūsų dienos“, „Paula“ ir greičiausiai „Dvasių namai“ buvo taip pat skaityta, tik jau labai senai ir per jaunam amžiuje, todėl būtų visai neprastai dar kartą paskaityti. Visos šios knygos manęs tikrai nenuvylė.
„Meilužis japonas“ tai skausminga gyvenimiška istorija. Knygoje pasakojama apie Almos Belasko gyvenimą, kokiomis aplinkybėmis ji atsidūrė San Franciske, apie jos kilmę, santykius su giminaičiais, klaidas ir pasiekimus. Visgi svarbiausia yra Almos ir Ičimėjaus meilės istorija. Ičimėjus – sodininko tarnaujančio Belasko namuose, sūnus. Jųdviejų santykius draskė politiniai sprendimai, socialinės normos. I. Allende labai sklandžiai, išgrynindama esmę, apnuogina socialinę nelygybę, rasizmą, karo baisumą. Šalia Almos istorijos pasakojama ir apie ją prižiūrinčios Irinos gyvenimą, kuris ne mažiau stebinantis.
Nuoširdžiai tikiu, kad kiekvienas, kuris skaito ar skaitys šią knygą ras savitą prasmę, tačiau man ši istorija yra apie tai, kiek iš mūsų atima baimė – baimė pamilti, rizikuoti, būti nesuprastiems.
Šis pasakojimas yra kažkiek ir liūdnas, ir graudus, bet kartu taip pat įkvepia gyventi ir mylėti.
Nugarėlė: „Vieversių namais“ vadinamame garbaus amžiaus žmonių pensionate gyvena daug ir juodo, ir balto mačiusi Alma Belasko, tolydžio narstanti savo audringo ir nuotykingo gyvenimo prisiminimus. Slaugoma ištikimosios Irinos Bazili ir savo vaikaičio Seto, ji palengva atkuria visą gyvenimą nuo mažų dienų.
Gimusi Varšuvoje, artėjančio karo išgąsdintų tėvų išsiųsta į San Fransiską, Alma patenka į turtingą dėdės Aizeko šeimą, kur su savo pusbroliu Natanieliu gyvena visų mylima ir lepinama. Čia artimai susidraugauja su japonų Fukudų šeima, kuri tarnauja Belaskams, ir taip prasideda tragiška jos ir Ičimėjaus Fukudos meilės istorija, trukusi daugiau nei septyniasdešimt metų, atlaikiusi visas nelaimes ir likimo negandas, prasidėjusias po Perl Harboro atakos, kai visi japonų kilmės amerikiečiai, laikyti grėsme JAV, trejiems metams buvo uždaryti internuotųjų asmenų stovyklose.
Metai: 2016
Puslapių skaičius: 248
Knyga: nuosava
Vertinimas: 5/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *