Knygų apžvalgos

Harriet Lerner „PYKČIO ŠOKIS. Kaip pakeisti santykius su artimiausiais žmonėmis“

Šios knygos mane imtis paskatino noras mažiau erzintis, nebesivelti į kažkokius bereikšmius konfliktus arba bent jau greitai ir įžvalgiai juos suvaldyti. Visada mėgau turėti aiškų dienos bei darbų planą, tačiau su kūdikiu visi planai keičias šviesos greičiu ir tai kvailai erzina, todėl ši knyga atsirado mano gyvenime – ieškant taikos su savimi ir kitais.
Nesitikėjau, kad vien šios knygos pakaks pasiekti zen, būtent tą sako ir knygos autorė, kad reikšmingi ir svarbūs pokyčiai neateina greitai ir vien paskaičius knygą, taikomi patarimai pagelbės pažvelgti naujai, kitaip, pamažu artėti prie norimo pasikeitimo, bet aukso kalnų dirbtinai nežadama, kaip dažnai savipagalbos knygų autoriai nuteikia. Ir man tai patiko, realus pozityvus nusiteikimas.
Knygoje aptariami konfliktai, pykčio jausmas. Kodėl ir iš kur kyla šie jausmai,ką su jais daryti – kovoti, nesipriešinti, susigyventi?. Kaip bebūtų keista (bent jau man) ši knyga kalba apie moterų pyktį. Prieš imantis knygos pykčio jausmas man buvo belytis, tačiau perskaičius knygą dalinai sutinku, kad moterų pyktis galimai kitoks, bei kitokių priežasčių, nors lytiškumas šiuo klausimu man toks rizikingas. Autorė grindžia, kad daugelį metų iš moterų buvo tikimąsi atjautos, nuolankumo, prisitaikymo, todėl joms dabar sunku tinkamai identifikuoti savo pyktį ir adekvačiai jį ištransliuoti. Aprašo kraštutines pozicijas – perdėtą nuolankumą, bei amžiną kovos poziciją.
Man patiko paskaityti apie konfliktines situacijas, kaip iš jų išeiti, kaip neįsivelti. Man labai buvo naudingos įžvalgos, jog supykus reikia pasistengti stebėti savo pyktį, vengti minėti trečius asmenis, kalbėti iš savo perspektyvos. Atrodytų elementaru, tačiau atėjus metui ne visada pavyksta elgtis taip, kaip norėtųsi.
Šioje knygoje radau tikrai neblogų minčių, informacijos, kurią panaudosiu praktiškai, bet man knyga nebuvo įdomi nuo a iki z. Kiek šaltoka rašymo stilistika, taip pat dalis aprašytų situacijų man pasirodė dirbtinos, norėjosi daugiau apie motinystę paskaityti.
Knyga buvo visai nebloga, bet tikrai nesudėjau visų taškų ant i ir dar tikrai ateityje šią temą norėsis pagvildenti.
Nugarėlė: „Pyktis yra signalas, kurį verta išgirsti“, – rašo pripažinimą pelniusi garsi psichoterapeutė ir bendravimo specialistė dr. H. Lerner jau klasika tapusioje knygoje, kuri pirmą kartą išleista 1985 metais, tačiau iki šiol neprarado aktualumo nei tarp skaitytojų, nei tarp specialistų. Knyga išversta į keliasdešimt kalbų ir sulaukė daugiau nei 30 skirtingų leidimų, jos parduota per 2 milijonus kopijų.
Metai: 2020 leidimas
Puslapių skaičius: 232
Knyga: nuosava
Vertinimas: 3/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *